Nová pohonná jednotka Ferrari představuje oproti té loňské zlepšení, hodnotí Räikkönen

Kimi Räikkönen už po prvních dvou dnech letošních předsezónních testů formule 1 cítí, že nová pohonná jednotka Ferrari v jeho alfě romeo je lepší než ta loňská.
Foto: Getty Images / Joe Portlock
Nová pohonná jednotka Ferrari představuje oproti té loňské zlepšení, hodnotí Räikkönen | Foto: Getty Images / Joe Portlock

Ferrari po náročné sezóně 2020 připravilo pro letošní ročník zcela novou pohonnou jednotku. Na problémy Ferrari vloni doplatily i jeho zákaznické týmy Alfa Romeo a Haas. Räikkönen i jeho týmový kolega Antonio Giovinazzi za loňský rok získali jen po čtyřech bodech.

V pátek dopoledne během prvního dne testů v Bahrajnu Räikkönen za volantem modelu C41 odjel 63 kol a věří, že nový motor je lepší než ten loňský. Je však podle něj zatím brzy na odhady, jak si povede proti svým konkurentům.

„Jsem si jistý, že se zlepšili. Je to lepší, ale pak byste čekali, že se zlepšili i ostatní výrobci. Ve srovnání s tím, co jsme měli vloni, jsme v lepší pozici. Musíme počkat a uvidíme, jak na tom bude, až začneme závodit,“ řekl Räikkönen.

„Samozřejmě je zatím ještě brzy. Včera jsme celý den neměli žádné problémy a myslím, že dnes ráno to bylo stejné. Z tohoto pohledu je tedy vše dobré. Vůz se chová trochu jinak než ten loňský, ale místy je velmi dobrý. Vítr včera situaci velmi ztěžoval. Myslím si ale, že výchozí bod je dobrý.“

Další článek: McLaren zaujal svým difuzorem. Vyzrál na nová pravidla

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen