Nová pohonná jednotka Ferrari představuje oproti té loňské zlepšení, hodnotí Räikkönen

Kimi Räikkönen už po prvních dvou dnech letošních předsezónních testů formule 1 cítí, že nová pohonná jednotka Ferrari v jeho alfě romeo je lepší než ta loňská.
Foto: Getty Images / Joe Portlock
Nová pohonná jednotka Ferrari představuje oproti té loňské zlepšení, hodnotí Räikkönen | Foto: Getty Images / Joe Portlock

Ferrari po náročné sezóně 2020 připravilo pro letošní ročník zcela novou pohonnou jednotku. Na problémy Ferrari vloni doplatily i jeho zákaznické týmy Alfa Romeo a Haas. Räikkönen i jeho týmový kolega Antonio Giovinazzi za loňský rok získali jen po čtyřech bodech.

V pátek dopoledne během prvního dne testů v Bahrajnu Räikkönen za volantem modelu C41 odjel 63 kol a věří, že nový motor je lepší než ten loňský. Je však podle něj zatím brzy na odhady, jak si povede proti svým konkurentům.

„Jsem si jistý, že se zlepšili. Je to lepší, ale pak byste čekali, že se zlepšili i ostatní výrobci. Ve srovnání s tím, co jsme měli vloni, jsme v lepší pozici. Musíme počkat a uvidíme, jak na tom bude, až začneme závodit,“ řekl Räikkönen.

„Samozřejmě je zatím ještě brzy. Včera jsme celý den neměli žádné problémy a myslím, že dnes ráno to bylo stejné. Z tohoto pohledu je tedy vše dobré. Vůz se chová trochu jinak než ten loňský, ale místy je velmi dobrý. Vítr včera situaci velmi ztěžoval. Myslím si ale, že výchozí bod je dobrý.“

Další článek: McLaren zaujal svým difuzorem. Vyzrál na nová pravidla