Nová Concordská dohoda zatím není blízko svému uzavření

Navzdory pozitivním komentářům Bernieho Ecclestona uzavření Concordské dohody s platností od příštího roku stále vázne. Mercedes zatím stále nesouhlasil.
Nová Concordská dohoda zatím není blízko svému uzavření

Ecclestone řekl před britskou Grand Prix, že už panuje "absolutní shoda" o Concordské dohodě, podle níž se bude formule 1 řídit v letech 2013 až 2020. Britský Autosport ovšem v paddocku zjistil, že tomu tak stále není.

"Ať už Bernie říká o Mercedesu cokoliv, na obchodních podmínkách se s ním nedohodli. Zatím," řekl zdroj Autosportu. "Dohodu má devět týmů, tedy všechny kromě Mercedesu a těch dvou opozdilců (HRT a Marussia)."

Ecclestone svým vyjádřením tedy vyslal taktickou zprávu, možná na adresu Mezinárodní automobilové federace, která se s ním jako jeden ze signatářů zatím také nedohodla.

Šéf formule 1 se evidentně snaží dostat na svoji stranu co nejvíce týmů, aby měl vůči ostatním partnerům silnější pozici. Federaci popíchl také svým prohlášením, že by technická pravidla měly psát týmy, protože přinášejí do tohoto sportu peníze.

Novou Concordskou dohodu nepodepsal s Ecclestonem zatím nikdo. Zmíněných devět týmů má jen předběžné dohody o obchodních podmínkách, takže celý proces může trvat ještě relativně dlouhou dobu. Je pravděpodobné, že dokud nebude blízko konce, nebudou chtít majitelé formule 1 uskutečnit plánovaný vstup na burzu.

Další článek: Za nehodu De Villotaové nemohla technická závada vozu

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10