Nová Concordská dohoda zatím není blízko svému uzavření

Navzdory pozitivním komentářům Bernieho Ecclestona uzavření Concordské dohody s platností od příštího roku stále vázne. Mercedes zatím stále nesouhlasil.
Nová Concordská dohoda zatím není blízko svému uzavření

Ecclestone řekl před britskou Grand Prix, že už panuje "absolutní shoda" o Concordské dohodě, podle níž se bude formule 1 řídit v letech 2013 až 2020. Britský Autosport ovšem v paddocku zjistil, že tomu tak stále není.

"Ať už Bernie říká o Mercedesu cokoliv, na obchodních podmínkách se s ním nedohodli. Zatím," řekl zdroj Autosportu. "Dohodu má devět týmů, tedy všechny kromě Mercedesu a těch dvou opozdilců (HRT a Marussia)."

Ecclestone svým vyjádřením tedy vyslal taktickou zprávu, možná na adresu Mezinárodní automobilové federace, která se s ním jako jeden ze signatářů zatím také nedohodla.

Šéf formule 1 se evidentně snaží dostat na svoji stranu co nejvíce týmů, aby měl vůči ostatním partnerům silnější pozici. Federaci popíchl také svým prohlášením, že by technická pravidla měly psát týmy, protože přinášejí do tohoto sportu peníze.

Novou Concordskou dohodu nepodepsal s Ecclestonem zatím nikdo. Zmíněných devět týmů má jen předběžné dohody o obchodních podmínkách, takže celý proces může trvat ještě relativně dlouhou dobu. Je pravděpodobné, že dokud nebude blízko konce, nebudou chtít majitelé formule 1 uskutečnit plánovaný vstup na burzu.

Další článek: Za nehodu De Villotaové nemohla technická závada vozu