Nos Lotusu je v souladu s pravidly, potvrdil Whiting

Technický delegát FIA Charlie Whiting potvrdil slova Lotusu, monopost E22 vyhověl všem regulím, platí to i pro zvláštní nos.
Nos Lotusu je v souladu s pravidly, potvrdil Whiting

Na letošních vozech je k vidění mnoho různých kreací, mezi ty nejpodivnější patří rozdvojený nos Lotusu E22. O jeho legalitě ale není pochyb.

"Lotus vyhovuje pravidlům," prohlásil Whiting. "Prošli testy, ta struktura je vydržela a jejich koncept odpovídá liteře pravidel. Jejich přístup je bez pochyb jiný a možná na něco přišli, ale je to legální."

"Tento design nám předložili už v srpnu a my jsme dospěli k závěru, že mu není co vytknout, i když je to šikovná interpretace pravidel."

Pravidla sice vyžadují, aby měl vůz jen jednu špičku/nos, ale Lotus to obešel tak, že jednu špičku udělal kratší, aby podle pravidel už nebyla považována za nos, tím je jen ta delší část.

Otevřel si tak prostor pro práci se vzduchem a může ho pomocí rozštěpeného nosu lépe směrovat pod auto.

Další článek: McLaren potvrdil Boulliera v roli závodního ředitele

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.