Norrisova sázka proti sobě? Nemyslím si, že je to ideální přístup, tvrdí Rosberg | Foto: Getty Images / Lars Baron

Foto: Getty Images / Lars Baron

Norrisova sázka proti sobě? Nemyslím si, že je to ideální přístup, tvrdí Rosberg

Nico Rosberg tvrdí, že by Lando Norris měl volit pozitivnější přístup a nikoliv dopředu uvažovat nad tím, o kolik sekund dojede za Ferrari.

Před letošní GP Číny se představitelé McLarenu v čele s týmovým šéfem Andreou Stellou nechali slyšet, že britský tým čeká v Šanghaji náročný víkend, a to vzhledem k povaze okruhu s řadou pomalých a středně rychlých zatáček. 

„Budeme se snažit především o limitaci škod,“ prohlásil dokonce Stella.

Příliš optimistický nebyl ani Lando Norris, který se před závodem se svým inženýrem Willem Josephem dokonce vsadil, že ho jezdci Ferrari porazí minimálně o 35 sekund.

Realita však v jeho případně byla naprosto jiná. Britský závodník v neděli nestačil pouze na Verstappena a jezdce Ferrari s přehledem porazil, když Charlesi Leclercovi nadělil kolem 10 sekund, zatímco Carlosovi Sainzovi ještě dvakrát tolik.

K nepříliš sebevědomému přístupu Norrise před GP Číny se po závodě vyjádřil mistr světa F1 z roku 2016 Nico Rosberg. Němec ve vysílání TV stanice Sky Sports uvedl, že se mu Norrisův přístup příliš nepozdává.

„Lando je tak trochu typem člověka, který vždy vidí sklenici spíše poloprázdnou,“ řekl Rosberg.

„Sázka před závodem, že je Ferrari porazí? Nevím, nemyslím si, že je to obecně nejlepší přístup. Myslím, že by mu pomohlo více pozitivismu,“ sdílel svůj názor bývalý jezdec Williamsu a Mercedesu.

„Předvedl nicméně fenomenální jízdu, jel fakt dobře. Společně s Maxem (Verstappenem, pozn. red.) to byl nejlepší jezdec dne. Byl konzistentní, pneumatiky jeho vozu neměly žádnou degradaci, což bylo úžasné vidět. Především ve srovnání s jeho týmovým kolegou Oscarem Piastrim, který se s degradací opravdu potýkal. V tom byl velký rozdíl,“ uzavřel své hodnocení Rosberg.

Doporučujeme

Články odjinud