Norrise netrápí srovnávání s Hamiltonem

Člen programu McLarenu Lando Norris nevěnuje velkou pozornost tomu, že je srovnáván s čtyřnásobným mistrem světa formule 1 Lewisem Hamiltonem.
Norrise netrápí srovnávání s Hamiltonem

Brit v loňském roce získal titul v evropské formuli 3. V letošní sezóně přitom bude zastávat funkci testovacího a rezervního jezdce týmu McLaren ve formuli 1.

Kromě toho bude letos závodit v šampionátu formule 2. Před dvanácti lety v tomto šampionátu, který se tehdy jmenoval GP2, získal ve své premiérové sezóně Hamilton titul a další rok získal sedačku u McLarenu ve formuli 1.

„Dodává mi to trochu motivace, ale ne zase moc,“ řekl Norris. „Možná je dobré si uvědomit, že jdete po stejné cestě a on to dotáhl do formule 1. Jestli tak budu pokračovat, mohl bych možná udělat totéž. To je trochu motivující.

Kromě toho se ale opravdu nad tím nesnažím přemýšlet a zabývat se tím, co říkají ostatní. Dělám to opravdu jen proto, že si to skutečně užívám.

Není to tak, že bych si to neužíval a jsem v tom jen dobrý, takže si z toho, doufejme, mohu vybudovat kariéru. Dělám to rád, a to je důvod, proč to chci dělat.“

Z toho důvodu podle svých slov Norris nemá ani žádný dlouhodobý plán své kariéry.

„Jen se snažím soustředit na to, co dělám a snažím se maximálně vytěžit z práce v týmu. S každým se seznámit, odvádět maximum a snad vítězit, pak je totiž ještě zábavnější jít a dělat to. Rád bych se jen pokusil soustředit na to, co dělám. V podstatě to zkoušet a vyhrávat.“

Ještě před začátkem sezóny formule 2 čeká Norrise premiéra v závodě 24 hodin Daytony, kde bude za tým United Autosports ve voze Ligier JS P217 Gibson s číslem 23 jeho týmovým kolegou dvojnásobný mistr světa F1 a pilot McLarenu Fernando Alonso. Posádku doplní ještě Phil Hanson.

V Daytoně budu mít příležitost učit se od Alonsa, říká Norris

V Daytoně budu mít příležitost učit se od Alonsa, říká Norris

Foto: McLaren

Další článek: Marchionne nevylučuje vstup Alfy Romeo do IndyCar

18:08 | Grosjeanova jízda v Mercedesu se komplikuje. Demonstrační jízda o tomto víkendu byla dříve zrušena kvůli posunu GP Francie a časové kolizi se závodem IndyCar. Nyní byl odložen "na později v létě" i test a to kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem.
12:45 | Za tým United Autosport, který spoluvlastní Zak Brown, pojede v Le Mans v LMP2 Manuel Maldonado.... není to shoda jmen, jde o bratrance Pastora Maldonada.
9:23 | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
9:14 | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00