Norrise mrzí, že na domácí půdě nedosáhl na stupně vítězů

Lando Norris je zklamaný ze čtvrtého místa v domácí Velké ceně Velké Británie formule 1, přestože to je jeho nejlepší výsledek na okruhu v Silverstone.
Norrise mrzí, že na domácí půdě nedosáhl na stupně vítězů | Foto: Getty Images / Lars Baron

Norris startoval z páté pozice a jedno místo vydělal na kolizi Lewise Hamiltona s Maxem Verstappenem, po které pilot Red Bullu havaroval.

Při restartu závodu se dostal na třetí místo před Valtteriho Bottase. O pozici ale přišel při zastávce v boxech, kdy měli mechanici problém s výměnou pravého zadního kola, a Bottas tak získal třetí místo zpět.

„Nevím, co říct. Nakonec to i tak byl velmi dobrý závod. Celý první stint jsem se držel na třetím místě, takže jsme měli rychlost, abychom ho (Bottase) udrželi za sebou,“ řekl Norris.

„Ale kvůli zastávce jsem neměl šanci být vpředu a co nejdéle ho bránit. Stále jsem na čtvrtém místě ve svém domácím závodě, to je dobrý výsledek. Ale chtěl jsem tady ten kousek navíc. Bylo by hezké o to bojovat a mít tu příležitost.

„Čtvrté a páté místo je pro tým stále dobrý výsledek. Jsem jen naštvaný, že jsem neměl příležitost bojovat a předvést dobrou show.“

Ricciardo vylepšil letošní maximum

Za svým týmovým kolegou dojel na páté pozici Daniel Ricciardo. Pro Australana je to nejlepší letošní výsledek.

„Potýkal jsem se s rychlostí. Bylo ale dobré udržet za sebou Carlose (Sainze), byl mnohem rychlejší. Velmi rychle mě dojel a věděl jsem, že když pojedu bez chyby, budu mít napůl vyhráno. Z toho pohledu jsem za páté místo velmi šťastný,“ řekl Ricciardo.

Další článek: Oslavovat, zatímco jsem v nemocnici, je neuctivé a nesportovní, říká Verstappen

18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.