Norrise mrzí, že na domácí půdě nedosáhl na stupně vítězů

Lando Norris je zklamaný ze čtvrtého místa v domácí Velké ceně Velké Británie formule 1, přestože to je jeho nejlepší výsledek na okruhu v Silverstone.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Norrise mrzí, že na domácí půdě nedosáhl na stupně vítězů | Foto: Getty Images / Lars Baron

Norris startoval z páté pozice a jedno místo vydělal na kolizi Lewise Hamiltona s Maxem Verstappenem, po které pilot Red Bullu havaroval.

Při restartu závodu se dostal na třetí místo před Valtteriho Bottase. O pozici ale přišel při zastávce v boxech, kdy měli mechanici problém s výměnou pravého zadního kola, a Bottas tak získal třetí místo zpět.

„Nevím, co říct. Nakonec to i tak byl velmi dobrý závod. Celý první stint jsem se držel na třetím místě, takže jsme měli rychlost, abychom ho (Bottase) udrželi za sebou,“ řekl Norris.

„Ale kvůli zastávce jsem neměl šanci být vpředu a co nejdéle ho bránit. Stále jsem na čtvrtém místě ve svém domácím závodě, to je dobrý výsledek. Ale chtěl jsem tady ten kousek navíc. Bylo by hezké o to bojovat a mít tu příležitost.

„Čtvrté a páté místo je pro tým stále dobrý výsledek. Jsem jen naštvaný, že jsem neměl příležitost bojovat a předvést dobrou show.“

Ricciardo vylepšil letošní maximum

Za svým týmovým kolegou dojel na páté pozici Daniel Ricciardo. Pro Australana je to nejlepší letošní výsledek.

„Potýkal jsem se s rychlostí. Bylo ale dobré udržet za sebou Carlose (Sainze), byl mnohem rychlejší. Velmi rychle mě dojel a věděl jsem, že když pojedu bez chyby, budu mít napůl vyhráno. Z toho pohledu jsem za páté místo velmi šťastný,“ řekl Ricciardo.

Váš názor Další článek: Oslavovat, zatímco jsem v nemocnici, je neuctivé a nesportovní, říká Verstappen
17:05 | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".
24. října | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen