Norris: Závod jsem si prohrál na startu | Foto: Getty Images / Peter Fox

Foto: Getty Images / Peter Fox

Norris: Závod jsem si prohrál na startu

Lando Norris nedokázal start z pole position přetavit ve vítězství ve Velké ceně Španělska formule 1. Z pokaženého startu se dokázal dostat na druhé místo v cíli.

Pilot McLarenu na startu přišel o dvě pozice. Nejprve svedl ostrý souboj s Maxem Verstappenem, kterého vytlačil dvěma koly až na trávu, do první zatáčky ale oba předjel vnějškem George Russell.

Norris sice následně dokázal předjet Russella a posunout se na druhé místo. A ačkoliv v závěru závodu vedoucího Verstappena stahoval, projel cílem dvě sekundy za ním.

„Není to dobré. Měl jsem vyhrát. Je to prosté, měl jsem špatný start. Auto dnes bylo neuvěřitelné. Myslím, že jsme byli nejrychlejší, ale ztratil jsem na začátku,“ řekl Norris.

„Jsem zklamaný. Spousta pozitiv a jedno negativum, které zničilo všechno. Vím, že na tom mohu pro příště zapracovat. Kromě toho ale velké množství bodů. Obrovské díky týmu, protože auto dnes bylo skvělé.“

Šesté pódiové umístění v sezóně Norrise posunulo na druhé místo v průběžném pořadí. Tak vysoko v bodové tabulce v kariéře zatím nebyl. Pro následující dva závody, které budou následovat hned během příštích dvou víkendů, si věří.

„Rakousko a Silverstone jsou moje dva nejoblíbenější okruhy z pohledu předchozích výsledků, daří se mi tam. Jsem nadšený. Jde nám to dobře, potřebuji jen vyladit pár věcí a budu na čele,“ dodává Norris, který na Verstappena ztrácí 69 bodů.

Piastri dojel sedmý

Na sedmé pozici projel cílem v Barceloně druhý pilot McLarenu Oscar Piastri.

„Sedmým místem jsem završil náročný víkend. Myslím, že z dnešního závodu si můžeme odnést pozitiva, ale bylo to několik náročných dnů ve Španělsku. Nejnáročnější byla pochopitelně kvalifikace, která zkomplikovala závod,“ řekl Piastri.

„Myslím, že jsme udělali nějaké dobré kroky ve strategii, nakonec jsme ale tento víkend neměli rychlost.“

Doporučujeme

Články odjinud