Norris zapůsobil na šéfa McLarenu svou vyzrálostí

Zak Brown je ohromen první sezónou Landa Norrise ve formuli 1. Na šéfa McLarenu britský nováček zapůsobil nejen svou rychlostí, ale také vyzrálostí.
Norris zapůsobil na šéfa McLarenu svou vyzrálostí

Norris dokáže konkurovat zkušenějšímu Carlosi Sainzovi Jr. Už čtyřikrát letos skončil v bodované desítce a na svého týmového kolegu ztrácí v průběžném pořadí šestnáct bodů.

„Carlos je každý víkend nesmírně rychlý, i Lando je ale velmi rychlý, a rychle se učí. Musím zaklepat, že nedělá některé ty chyby, které byste od nováčka možná očekávali,“ pochvaluje si Brown.

„Jezdí celkem vyspěle, jeho zpětná vazba je dobrá, dobře vychází s Carlosem a oba naši piloti jezdí pro tým, takže jsme s jejich pokrokem jen spokojeni.“

Před Velkou cenou Velké Británie McLaren prodloužil smlouvu s oběma svými piloty také pro rok 2020.

Norris se učil od Verstappena ve virtuálních závodech

Norris se učil od Verstappena ve virtuálních závodech

„Líbí se nám, co vidíme. Oba jezdci odvádí skvělou práci. Obzvlášť Lando má na svém kontě už dostatek závodů, ve kterých jsme jej viděli pod tlakem, viděli jsme jej závodit se svým týmovým kolegou a byl i v přední části pole. Už jsme viděli dost na to, abychom věděli, že je jednou z budoucích hvězd tohoto sportu,“ dodal Brown.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Zandvoort nebude pro návrat formule 1 asfaltovat únikové zóny

14:47 | Cunoda nasadil po prvním tréninku novou baterii a řídicí elektroniku pohonné jednotky.
12:43 | McLaren letos sdílí náhradní jezdce s Mercedesem, což znamená, že jde o jezdce z FE Stoffela Vandoorna a Nycka de Vriese. Andreas Seidl ale prozradil, že tým má dohodu také s Paulem di Restou.
12:36 | Ocon a Pérez jsou u sportovních komisařů.
12:35 | Technické problémy v prvním tréninku: Cunoda měl elektrický problém s pohonnou jednotkou. Ferrari a Haas s rádiem + Leclerc s pohonnou jednotkou.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00