Norris vyhrál první online závod v IndyCar a už přemýšlí o Indy 500

Pilot McLarenu ve formuli 1 Lando Norris naplno využívá nucené přestávky způsobené pandemií koronaviru k závodění na počítačových simulátorech. Včera si poprvé vyzkoušel šampionát iRacing Challenge amerického formulového seriálu IndyCar a hned při svém prvním startu zvítězil.
Norris vyhrál první online závod v IndyCar a už přemýšlí o Indy 500

Norris vyhrál závod na Okruhu Amerik, který hostí také Velkou cenu USA F1. Po závodě se nechal slyšet, že by si rád v budoucnu vyzkoušel také skutečný monopost IndyCar a jednoho dne se postavil na start slavného závodu 500 mil Indianapolis.

„Nejdůležitější je, abychom se my všichni vrátili k závodění. Ne jen my v F1, ne jen IndyCar, ale všichni. Chceme být zpět ve voze a znovu závodit,“ řekl Norris.

„Až k tomu dojde, a já doufám, že to bude brzy, pak se budu muset nejprve zaměřovat na svou práci a kariéru. Snad ale nakonec dostanu možnost jet v IndyCar. Během své cesty do formule 1 jsem řídil několik různých vozů. V LMP2 jsem jel 24 hodin v Daytoně. Rád bych toho prozkoumal více, teď se ale musím soustředit na formuli 1.

Při simracingu jsem nervóznější než v reálném závodě, přiznává Norris

Při simracingu jsem nervóznější než v reálném závodě, přiznává Norris

„Ale v určitém momentu v budoucnu, ať to bude Indy 500 nebo jen jeden závod, bych rád dostal příležitost jet do Ameriky a závodit. Budu o tom v budoucnu přemýšlet.“

Příští týden se právě na slavném oválu v Indianapolis pojede další závod série iRacing Challenge. Norris by se ho rád zúčastnil, i když se závoděním na oválech nemá příliš mnoho zkušeností.

„Pokusím se, ale nevím to na 100 %. Absolvoval jsem v IndyCar na iRacingu pár oválových závodů. Je to opravdu zábava, ale nejel jsem žádné velké soutěže,“ řekl.

„Myslím, že závodní okruhy jsou v něčem jednodušší a jsem na ně více zvyklý, protože jsem nikdy nejel na oválech, ale spousta jezdců z IndyCar na nich jezdí pravidelně. Budou znát spoustu triků, které já neznám. Musím si promluvit s týmem, s Arrow McLaren SP. Doufám, že dostanu tuto příležitost.“

Foto: Getty Images / Chris Graythen

Další článek: Formule E založila virtuální sérii na podporu UNICEF

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.