Norris vyhrál první online závod v IndyCar a už přemýšlí o Indy 500

Pilot McLarenu ve formuli 1 Lando Norris naplno využívá nucené přestávky způsobené pandemií koronaviru k závodění na počítačových simulátorech. Včera si poprvé vyzkoušel šampionát iRacing Challenge amerického formulového seriálu IndyCar a hned při svém prvním startu zvítězil.
Norris vyhrál první online závod v IndyCar a už přemýšlí o Indy 500

Norris vyhrál závod na Okruhu Amerik, který hostí také Velkou cenu USA F1. Po závodě se nechal slyšet, že by si rád v budoucnu vyzkoušel také skutečný monopost IndyCar a jednoho dne se postavil na start slavného závodu 500 mil Indianapolis.

„Nejdůležitější je, abychom se my všichni vrátili k závodění. Ne jen my v F1, ne jen IndyCar, ale všichni. Chceme být zpět ve voze a znovu závodit,“ řekl Norris.

„Až k tomu dojde, a já doufám, že to bude brzy, pak se budu muset nejprve zaměřovat na svou práci a kariéru. Snad ale nakonec dostanu možnost jet v IndyCar. Během své cesty do formule 1 jsem řídil několik různých vozů. V LMP2 jsem jel 24 hodin v Daytoně. Rád bych toho prozkoumal více, teď se ale musím soustředit na formuli 1.

Při simracingu jsem nervóznější než v reálném závodě, přiznává Norris

Při simracingu jsem nervóznější než v reálném závodě, přiznává Norris

„Ale v určitém momentu v budoucnu, ať to bude Indy 500 nebo jen jeden závod, bych rád dostal příležitost jet do Ameriky a závodit. Budu o tom v budoucnu přemýšlet.“

Příští týden se právě na slavném oválu v Indianapolis pojede další závod série iRacing Challenge. Norris by se ho rád zúčastnil, i když se závoděním na oválech nemá příliš mnoho zkušeností.

„Pokusím se, ale nevím to na 100 %. Absolvoval jsem v IndyCar na iRacingu pár oválových závodů. Je to opravdu zábava, ale nejel jsem žádné velké soutěže,“ řekl.

„Myslím, že závodní okruhy jsou v něčem jednodušší a jsem na ně více zvyklý, protože jsem nikdy nejel na oválech, ale spousta jezdců z IndyCar na nich jezdí pravidelně. Budou znát spoustu triků, které já neznám. Musím si promluvit s týmem, s Arrow McLaren SP. Doufám, že dostanu tuto příležitost.“

Foto: Getty Images / Chris Graythen

Váš názor Další článek: Formule E založila virtuální sérii na podporu UNICEF