Norris vyhrál letošní souboj jezdců McLarenu v kvalifikacích

Až poslední kvalifikace na Velkou cenu Abú Dhabí musela rozhodnout, který z pilotů McLarenu bude v letošní sezóně formule 1 úspěšnější.
Norris vyhrál letošní souboj jezdců McLarenu v kvalifikacích

Ve dvaceti předchozích letošních kvalifikacích byl desetkrát lepší Carlos Sainz Jr. a desetkrát Lando Norris. V poslední kvalifikaci sezóny Brit porazil zkušenějšího týmového kolegu, když obsadil sedmé místo.

Také jezdci McLarenu vydělají jednu pozici na roštu díky penalizaci Valtteriho Bottase za nasazení nadlimitního počtu komponent pohonné jednotky. Norris díky tomu odstartuje šestý a Sainz Jr. osmý.

„Dobrá kvalifikace pro mě, Carlose a tým. Bylo to pár velmi dobrý dní, v autě jsem se celkově cítil dobře, což bylo fajn,“ řekl Norris.

„Věděli jsme, že kvalifikace bude obtížná, naším cílem bylo dostat se do Q3, a to se nám podařilo. Jsme před jezdci ze středu pole, které jsme chtěli porazit. To je bonus. Z pohledu pozic to nemohlo být lepší, je to dobrý způsob zakončení sezóny,“ dodal Brit.

Sainz Jr. je zklamaný

Devátá pozice v kvalifikaci a osmá na roštu naopak netěší Sainze Jr., který byl ve druhé části kvalifikace šestý.

„Z deváté pozice jsem velmi zklamaný, jelikož jsem byl v Q1 i Q2 velmi silný. Těšil jsem se, že v Q3 poskládám další dobré kolo, ale zahřívací kolo nebylo ideální. Sami jsme se dostali do problémů s Mercedesem a Ferrari a můj poslední pokus tím byl ovlivněn,“ popsal Španěl.

„Je to škoda, protože kdybych zajel kolo z Q2, byl bych snadno na sedmém místě. Zítra očekávám obtížný závod.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Verstappen lepší než třetí místo v kvalifikaci nečekal

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00