Norris vyhrál letošní souboj jezdců McLarenu v kvalifikacích

Až poslední kvalifikace na Velkou cenu Abú Dhabí musela rozhodnout, který z pilotů McLarenu bude v letošní sezóně formule 1 úspěšnější.
Norris vyhrál letošní souboj jezdců McLarenu v kvalifikacích

Ve dvaceti předchozích letošních kvalifikacích byl desetkrát lepší Carlos Sainz Jr. a desetkrát Lando Norris. V poslední kvalifikaci sezóny Brit porazil zkušenějšího týmového kolegu, když obsadil sedmé místo.

Také jezdci McLarenu vydělají jednu pozici na roštu díky penalizaci Valtteriho Bottase za nasazení nadlimitního počtu komponent pohonné jednotky. Norris díky tomu odstartuje šestý a Sainz Jr. osmý.

„Dobrá kvalifikace pro mě, Carlose a tým. Bylo to pár velmi dobrý dní, v autě jsem se celkově cítil dobře, což bylo fajn,“ řekl Norris.

„Věděli jsme, že kvalifikace bude obtížná, naším cílem bylo dostat se do Q3, a to se nám podařilo. Jsme před jezdci ze středu pole, které jsme chtěli porazit. To je bonus. Z pohledu pozic to nemohlo být lepší, je to dobrý způsob zakončení sezóny,“ dodal Brit.

Sainz Jr. je zklamaný

Devátá pozice v kvalifikaci a osmá na roštu naopak netěší Sainze Jr., který byl ve druhé části kvalifikace šestý.

„Z deváté pozice jsem velmi zklamaný, jelikož jsem byl v Q1 i Q2 velmi silný. Těšil jsem se, že v Q3 poskládám další dobré kolo, ale zahřívací kolo nebylo ideální. Sami jsme se dostali do problémů s Mercedesem a Ferrari a můj poslední pokus tím byl ovlivněn,“ popsal Španěl.

„Je to škoda, protože kdybych zajel kolo z Q2, byl bych snadno na sedmém místě. Zítra očekávám obtížný závod.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Verstappen lepší než třetí místo v kvalifikaci nečekal

14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).
13:29 | Sport 1 bude vysílat ženskou W Series, která se letos jede ve vybraných víkendech F1. Poprvé v rámci GP Štýrska.
13. června | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00