Norris vyhrál letošní souboj jezdců McLarenu v kvalifikacích

Až poslední kvalifikace na Velkou cenu Abú Dhabí musela rozhodnout, který z pilotů McLarenu bude v letošní sezóně formule 1 úspěšnější.
Norris vyhrál letošní souboj jezdců McLarenu v kvalifikacích

Ve dvaceti předchozích letošních kvalifikacích byl desetkrát lepší Carlos Sainz Jr. a desetkrát Lando Norris. V poslední kvalifikaci sezóny Brit porazil zkušenějšího týmového kolegu, když obsadil sedmé místo.

Také jezdci McLarenu vydělají jednu pozici na roštu díky penalizaci Valtteriho Bottase za nasazení nadlimitního počtu komponent pohonné jednotky. Norris díky tomu odstartuje šestý a Sainz Jr. osmý.

„Dobrá kvalifikace pro mě, Carlose a tým. Bylo to pár velmi dobrý dní, v autě jsem se celkově cítil dobře, což bylo fajn,“ řekl Norris.

„Věděli jsme, že kvalifikace bude obtížná, naším cílem bylo dostat se do Q3, a to se nám podařilo. Jsme před jezdci ze středu pole, které jsme chtěli porazit. To je bonus. Z pohledu pozic to nemohlo být lepší, je to dobrý způsob zakončení sezóny,“ dodal Brit.

Sainz Jr. je zklamaný

Devátá pozice v kvalifikaci a osmá na roštu naopak netěší Sainze Jr., který byl ve druhé části kvalifikace šestý.

„Z deváté pozice jsem velmi zklamaný, jelikož jsem byl v Q1 i Q2 velmi silný. Těšil jsem se, že v Q3 poskládám další dobré kolo, ale zahřívací kolo nebylo ideální. Sami jsme se dostali do problémů s Mercedesem a Ferrari a můj poslední pokus tím byl ovlivněn,“ popsal Španěl.

„Je to škoda, protože kdybych zajel kolo z Q2, byl bych snadno na sedmém místě. Zítra očekávám obtížný závod.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Verstappen lepší než třetí místo v kvalifikaci nečekal

15:08 | Haas potvrdil, že Mazepin bude jezdit s číslem 9. Původně chtěl jezdit s číslem 99, ale to má Giovinazzi. Číslo 9 měl Ericsson, ale vzhledem k tomu, že je (bude) dva roky mimo F1, tak se číslo uvolní...
15:04 | Podle španělských médií dostal Alonso zelenou pro účast v testu mladíků po Abú Dhabí. Do testů by prý měly být nakonec nasazeny dvě auta od každého týmu, takže uvidíme i Buemiho, Kubicu, Ferrari zřejmě nasadí Sainze. Zatím to nebylo potvrzeno.
13:33 | Mick Schumacher se s Haasem zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí a také testů po závodě.
9:40 | Jezdecké sestavy pro GP Sachíru: Haas: Pietro Fittipaldi, Kevin Magnussen Mercedes: George Russell, Valtteri Bottas Williams: Jack Aitken, Nicholas Latifi

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10