Norris vydělal na penalizaci Magnussena a odstartuje pátý

Lando Norris získal v kvalifikaci na Velkou cenu Rakouska další dobrý výsledek pro McLaren v letošní sezóně formule 1, když zajel šestý nejrychlejší čas, ale po penalizaci Kevina Magnussena se posunul na páté místo.
Norris vydělal na penalizaci Magnussena a odstartuje pátý

Brit vydělal na Magnussenově výměně převodovky, za kterou dostal jezdec týmu Haas penalizaci pěti míst na startovním roštu.

Původně se předpokládalo, že Norris odstartuje čtvrtý, ale za počtení Magnussenovy penalizace mu bude patřit páté místo. 

„Byla to dobrá kvalifikace. Věděli jsme, že to bude obtížné a ukázalo se, že je to vyrovnanější než na okruhu Paula Ricarda. Všichni můžeme být spokojeni se startem z pátého místa ve druhém závodě v řadě, skvělá práce týmu tady a ve Wokingu,“ řekl Norris ještě před potvrzením Hamiltonovy penalizace.

„Je to dobrá startovní pozice. Pokusím se mít závod jako jsme měli před týdnem na Ricardu. Klíčem bude udržet si svou startovní pozici a vyhnout se problémům a uvidíme, kde skončíme. Vysoké teploty vzduchu a trati budou mít pravděpodobně velký vliv na výsledek.“

Penalizaci se nevyhnul ani Norrisův týmový kolega Carlos Sainz Jr., který kvůli výměně komponent pohonné jednotky Renault odstartuje z poslední pozice.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Ferrari jsme podcenili, přiznává Hamilton

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.