Norris vydělal na penalizaci Magnussena a odstartuje pátý

Lando Norris získal v kvalifikaci na Velkou cenu Rakouska další dobrý výsledek pro McLaren v letošní sezóně formule 1, když zajel šestý nejrychlejší čas, ale po penalizaci Kevina Magnussena se posunul na páté místo.
Norris vydělal na penalizaci Magnussena a odstartuje pátý

Brit vydělal na Magnussenově výměně převodovky, za kterou dostal jezdec týmu Haas penalizaci pěti míst na startovním roštu.

Původně se předpokládalo, že Norris odstartuje čtvrtý, ale za počtení Magnussenovy penalizace mu bude patřit páté místo. 

„Byla to dobrá kvalifikace. Věděli jsme, že to bude obtížné a ukázalo se, že je to vyrovnanější než na okruhu Paula Ricarda. Všichni můžeme být spokojeni se startem z pátého místa ve druhém závodě v řadě, skvělá práce týmu tady a ve Wokingu,“ řekl Norris ještě před potvrzením Hamiltonovy penalizace.

„Je to dobrá startovní pozice. Pokusím se mít závod jako jsme měli před týdnem na Ricardu. Klíčem bude udržet si svou startovní pozici a vyhnout se problémům a uvidíme, kde skončíme. Vysoké teploty vzduchu a trati budou mít pravděpodobně velký vliv na výsledek.“

Penalizaci se nevyhnul ani Norrisův týmový kolega Carlos Sainz Jr., který kvůli výměně komponent pohonné jednotky Renault odstartuje z poslední pozice.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Ferrari jsme podcenili, přiznává Hamilton

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen