Norris: Viditelnost za deště je nyní dalším velkým bezpečnostním tématem | Foto: Getty Images / Robert Cianflone

Foto: Getty Images / Robert Cianflone

Norris: Viditelnost za deště je nyní dalším velkým bezpečnostním tématem

Jezdec McLarenu Lando Norris tvrdí, že je bezpečnost během jízdy za deště nyní ve formuli 1 velkým tématem.

Motorsport o uplynulém víkendu zasáhla tragédie 18letého Dilana van 't Hoffa, který přišel o život po nehodě v belgickém Spa.

Mladíkovi, který startoval ve formulovém seriálu FRECA, se stal osudným střet se soupeřem poté, co se jeho monopost ocitl po odrazu od bariéry uprostřed dráhy a za ním jedoucí Adam Fitzgerald se mu už nestačil vyhnout.

Jedním z hlavních faktorů, které mohly vést k tragickému střetu, byla zjevně i špatná viditelnost, způsobená deštivým počasím.

Podle jezdce McLarenu Landa Norrise je jízda při špatné viditelnosti problémem, který musí motorsport jako celek řešit.

„Myslím, že mezi mnoha věcmi, které se dělají pro bezpečnost, je to jedno z dalších největších témat, které je třeba změnit,“ uvedl Norris, kterého cituje Autosport.

„Když nejste v autě, neuvědomujete si, jak je to špatné. Nevidíte odsud až ke zdi (pět metrů před vámi). Nevidíte vůbec nic. Když tedy před vámi zastaví auto, nemáte šanci zareagovat. A to se může stát ve Spa, i jinde,“ sdílel britský závodník svůj názor.

Chystá se test blatníků

FIA se možnostmi, jak zlepšit viditelnost za deštivých podmínek, zabývá již delší čas. Jednou z variant je i snížení vodního spreje, které za sebou vozy zanechávají, pomocí odnímatelných blatníků zadních kol.

Jejich první vyzkoušení v praxi je naplánováno na test, který proběhne po GP Británie. Toho se zúčastní i Norris.

„Myslím, že je dobře, že si to vyzkoušíme,“ dodal pilot McLarenu.

Doporučujeme

Články odjinud