Norris v závěru závodu stíhal Ricciarda. Chyběla jedna zatáčka, říká

McLareny skončily v kvalifikaci před renalty, ale v závodě to byl opět trochu jiný příběh. Ricciardo nakonec oba porazil.
Norris v závěru závodu stíhal Ricciarda. Chyběla jedna zatáčka, říká

Z pohledu McLarenu dopadla Velká cena USA dobře. Získal 10 bodů, což je stejně jako Renault, jehož šance na zisk čtvrtého místa tím opět poklesly.

Lando Norris byl v cíli jen 4 desetiny za Ricciardem. S Australanem se potkali už na startu. 

„Dostal se přede mě v prvním kole ve druhé zatáčce,“ řekl Norris. „Skoro jsem ho neviděl. Trochu mě to překvapilo, když jsem ho viděl, jak přijíždí zevnitř. Ve druhé zatáčce musel být v mém mrtvém úhlu.“ 

„Dostal jsem se pak zpět na páté místo,ale jejich tempo bylo lepší než naše.“

„Je zřejmé, že v sobotu jsme dokázali, že jsme rychlejší tým a měli jsme rychlejší auto. Ale při závodním tempu jsme očekávali, že budou určitě silnější než my, zejména s větrnými podmínkami a tak dále. Takže jsem nebyl překvapený, že se dokázal dostat kolem mě. V jednu chvíli jsem to tak trochu čekal.“

„Vyzkoušeli jsme alternativní strategii. Zkusili jsme dvě zastávky a ztratili jsme to o jednu zatáčku. Bylo to pod jednou sekundu. Je to trochu frustrující, ale když odmyslím tohle, tak jsem spokojený.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Váš názor Další článek: Je to vtip, reaguje Leclerc na Verstappenova slova o motoru Ferrari
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00