Norris si vsadil na to, že Ferrari porazí jeho McLaren. Je rád, že sázku prohrál | Foto: Getty Images / Lars Baron

Foto: Getty Images / Lars Baron

Norris si vsadil na to, že Ferrari porazí jeho McLaren. Je rád, že sázku prohrál

Lando Norris prohrál sázku, že Ferrari porazí McLaren. Zatímco Brit dokončil Velkou cenu Číny formule 1 na druhém místě mezi dvěma jezdci Red Bullu, piloti italské stáje skončili mimo stupně vítězů.

Norris po startu ze čtvrtého místa v úvodních fázích závodu předjel Fernanda Alonsa. Natáhl svůj první stint na střední sadě pneumatik a pro přezutí využil virtuálního safety caru, díky čemuž zůstal před Sergiem Pérezem na druhém místě.

Rychlostní převahu nad Pérezem si udržel až do konce závodu a cílem projel pět sekund před Mexičanem.

„Příjemné překvapení, jsem velmi šťastný. Mám radost z celého týmu, zasloužili jsme si to, předvedli dobré zastávky v boxech. Dnes to vyšlo, ani nevím jak. Nečekal jsem takový závod,“ řekl Norris.

„Mohl jsem se starat o pneumatiky. Bylo to mnohem jednodušší než včera, mohl jsem tlačit. Cítil jsem se dobře, získali jsme body a další stupně vítězů, takže jsem velmi spokojen.“

Ačkoliv v kvalifikaci Norris porazil oba jezdce Ferrari, očekával, že v závodě budou rudé vozy rychlejší. Charles Leclerc ale nedokázal držet s Norrisem krok.

„Překvapila mě spousta věcí. Nedostatek rychlosti Ferrari, naše dobrá rychlost. Dnes jsem to vůbec nečekal. Měl jsem všechno připravené, abych jel domů dříve a ne, že budu na stupních vítězů.“

Norris si byl dokonce tak jistý tím, že proti Ferrari nebude mít v závodě šanci, že si vsadil na výsledek.

„Vsadil jsem se, jak daleko za Ferrari dnes skončíme. Myslel jsem si 35 sekund a velmi jsem se mýlil. Jsem rád, že jsem se spletl.“

Piastri ztratil téměř minutu

Na svého týmového kolegu dnes rychlostně naopak nestačil Oscar Piastri. Australan skončil s téměř minutovou ztrátou až osmý.

„Bylo to pro mě náročné odpoledne. V prvním stintu jsem se trochu trápil. Při safety caru jsem pak schytal ránu zezadu, což mi hodně poškodilo vůz a druhá polovina závodu byla celkem bolestivá,“ řekl Piastri.

„Bylo ale fajn získat body a Lando byl na pódiu, takže z Číny odjíždíme s pozitivy a těším se do Miami.“

Doporučujeme

Články odjinud