Norris: Jsem rád asociální, karanténu si užívám

Pilot McLarenu je do jisté míry samotář, a tak mu izolace od davů lidí nevadí. Dokud si může nerušeně malovat nebo hrát hry, je spokojený.
Norris: Jsem rád asociální, karanténu si užívám

Británie patří k zemím, které koronavirová pandemie zasáhla nejvíce. Život se ve Spojeném království téměř zastavil, mnoho lidí tráví většinu času doma. Platí to i pro Landa Norrise z McLarenu. Jednadvacetiletý závodník je v posledních týdnech hvězdou sociálních sítí. Mnoho lidí sleduje jeho streamování online závodění na Twitchi.

Podle Norrise pandemie na jeho osobním životě příliš mnoho nezměnila.

„Užívám si být sám a dělat věci, co mě baví. Mimo závodění bych stejně asi zůstal doma a maloval, designoval různé věci a tak. Nejde ani tak o potřebu se izolovat, ale prostě si užívám být sám, poslouchat hudbu a věnovat čas tomu, co mě naplňuje, ať už je to hraní na simulátoru nebo chatování s přáteli.

Dokud můžu dělat to, co chci, jsem spokojený. A moc mi nesejde na tom, kde na světě se zrovna nacházím,“ řekl Norris.

Rodáka z Bristolu někteří považují za věčně dobře naladěného mladíka. Sám má ale někdy potíže s navazováním kontaktů s lidmi.

„Samozřejmě se rád zasměju a tak. V TV možná vypadám trochu jinak, s Carlosem rádi vtipkujeme, užívám si to. Ale nesnesu davy. Tím nemyslím fanoušky, ty miluju. Prostě velké skupiny lidí. Formální večeře, kde vás vedle někoho posadí a vy musíte rozjet konverzaci, jsou pro mě noční můra. Nerad se jen tak s kýmkoliv rozkecám.

Ale každý jsme nějaký, někteří lidi zbožňují být společenští. Já jsem zkrátka od přírody asociál. To je můj styl,“ prozradil Norris.

Norrisovi je líto, že Sainz z McLarenu odchází, nicméně už se těší na spolupráci s Danielem Ricciardem, se kterým si v osobních setkáních vždy padl do noty.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Vyhodili Vettela? Button si klepe na čelo a pochybuje o návratu Alonsa

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.