Norris se Hamiltonovi omluvil za „hloupé“ komentáře | Foto: Getty Images / Joe Portlock

Foto: Getty Images / Joe Portlock

Norris se Hamiltonovi omluvil za „hloupé“ komentáře

Ovládnutím Velké ceny Portugalska dosáhl Lewis Hamilton na své dvaadevadesáté vítězství v kariéře, čímž se na čele historické tabulky odpoutal od Michaela Schumachera. Britský šestinásobný šampion obdržel desítky gratulací, s opačnou reakcí na Britův milník však přišel jeho krajan Lando Norris.

„Nic to pro mě neznamená. V takovém autě by měl vyhrát každý závod. Porážet musel jednoho, maximálně dva jezdce.“

I takovými slovy zareagoval před novináři v Portimau pilot stáje McLaren Lando Norris poté, co se Lewis Hamilton stal rekordmanem v počtu vítězství ve formuli 1.

Později však talentovaný britský závodník otočil, své vyjádření sebekriticky označil za „hloupé a bezohledné“ a pilotovi Mercedesu se omluvil.

„O Lewisovi a jeho 92. vítězství jsem toho řekl více. Před takovým úspěchem mám velký respekt a nechtěl jsem ta slova použít v takovém kontextu,“ kál se Norris pro web racefans.net.

Lewisi Hamiltonovi se Norris omluvil v soukromé zprávě a zároveň učinil veřejnou omluvu.

„Ani nevím, jestli o tom (Hamilton) v tu chvíli věděl, já jsem ale samozřejmě nechtěl říct něco špatného, nebo něco, co by na něj vrhalo špatné světlo,“ ujišťoval Norris.

Dvacetiletý pilot McLarenu odmítl, že by ho k omluvě někdo donutil.

„Je to vše z mé hlavy, nikdo na mě netlačil, nikdo mi nic takového neřekl. Mnoho lidí o tom ani nevědělo.“

„Vzbudil jsem se a při pohledu na sociální sítě jsem zjistil, kolik negativních komentářů reagujících na moje slova se objevilo. Nikdy jsem to ale tak nemyslel, nechtěl jsem, aby se něco vytrhávalo z kontextu tak, aby to vypadlo jako mířené proti Lewisovi.“

„Cítil jsem se kvůli tomu špatně. Nejsem někdo, kdo by na někoho házel špínu nebo se choval bez respektu k takovému jezdci. Proto jsem se rozhodl uveřejnit na twitteru moji omluvu a zároveň jsem napsal Lewisovi, abych to celé urovnal.“

Doporučujeme

Články odjinud