Norris: S Ricciardem mám jiný vztah než se Sainzem

Lando Norris měl minulý rok po dvou letech ve formuli 1 nového týmového kolegu. A ačkoliv se mu s Danielem Ricciardem pracuje dobře, osobně bližší si podle něj byli s Carlosem Sainzem.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Norris: S Ricciardem mám jiný vztah než se Sainzem | Foto: Getty Images / Lars Baron

Ricciaardo zaplnil Sainzovo místo před loňskou sezónou, když Španěl odešel do Ferrari.

A ačkoliv spolupráce Norrise s Ricciardem přinesla v loňské Velké ceně Itálie první dvojité vítězství McLarenu, mimo okruh není mezi oběma jezdci takové přátelství, jaké měl Norris se Sainzem.

„Jedna věc je jasná. Naše zájmy mimo závodní okruh jsou velmi odlišné. Zatímco on (Ricciardo) je víc na víno, oblečení a tak, tak mě více zajímá golf, esport a podobné věci, kterým se věnoval také Carlos,“ řekl Norris pro Motorsport.com.

„My jsme si (se Sainzem) čas od času zahráli golf, závodili jsme spolu na simulátoru a podobně. Abyste měli bližší vztah, potřebujete spolu trávit více času a bavit se. A golf je jednou z věcí, díky kterým je všechno lepší.“

Ricciardo sice pro McLaren vloni v Monze získal první triumf od roku 2012, v celkovém hodnocení se ale lépe umístil Norris, který skončil pátý, zatímco Australan sedmý.

Zlepšení Ricciarda pomůže všem u McLarenu, věří Norris

Zlepšení Ricciarda pomůže všem u McLarenu, věří Norris

Na stupně vítězů se dostal jen při vítězství v Itálii, Norris naopak skončil kromě druhého místa v Monze ještě třetí v Imole, Monaku a Rakousku.

„Jsem teď mnohem více soustředěný, než jsem byl dříve. Více se věnuji důležitým věcem, na které se skutečně musím koncentrovat, tedy na řízení a mou výkonnost,“ řekl Norris.

„Trávím více času s inženýry, naopak méně mluvením nebo bavením se. Stále to mám rád, ale kladu větší důraz na priority a pracovní morálku.“

Sainz s Norrisem zůstávají přáteli i přesto, že v loňské sezóně spolu Ferrari s McLarenem bojovaly o třetí místo v Poháru konstruktérů, které nakonec o téměř 50 bodů získala italská stáj z Maranella.

„Stále jsme velmi dobří přátelé. Čas od času spolu mluvíme, děláme si legraci. Velmi dobře spolu vycházíme, jako tomu bylo od roku 2019, kdy jsme byli týmovými kolegy.

„Pravděpodobně není nikdo, koho bych chtěl porazit více než Carlose, a je to pravděpodobně vzájemné. Mám respekt ke všem jezdcům, ale mám mezi nimi i přátele. A on je jedním z nich.“

Další článek: Šmídl a Verstappen jako kolegové v Le Mans. Je to pro mě čest, říká český sim racer

10:19 | Podle Motorsport Italia Red Bull neprošel nárazovými testy. Přední část šasi bude muset být posílena.
15:51 | Podle webu RacingNews365 se ve čtvrtek 3. února uskuteční mimořádné zasedání Světové rady motorsportu. Zřejmě kvůli sportovním pravidlům (formát víkendu, sprinty aj.).
27. ledna | Test Ferrari s vozem SF71H ve Fioranu: Sainz 59 kol, Leclerc odpoledne 48 kol.
27. ledna | Jacques Villeneuve je znovu otcem. Syn dostal jméno Gilles (po dědečkovi?).