Norris proti Ferrari v Japonsku „bojoval prohranou bitvu“ | Foto: Getty Images / Peter Fox

Foto: Getty Images / Peter Fox

Norris proti Ferrari v Japonsku „bojoval prohranou bitvu“

Lando Norris ve Velké ceně Japonska formule 1 neudržel třetí místo ze startu a v cíli dojel na páté pozici. Během závodu se před něj dostali oba piloti Ferrari.

Ještě na konci září minulého roku, kdy se na Suzuce jelo naposledy, získali Norris s Oscarem Piastrim pro McLaren druhé a třetí místo. Nyní však Brit musel uznat zlepšení Ferrari.

„Abych byl upřímný, bylo to tak, jak jsem očekával. Na začátku to bylo těžké, když se snažíte udržet se s rychlejšími vozy a před ferrari, které byly rychlejší,“ řekl Norris.

„Více ničíte své pneumatiky a je to jako spirála, kde bojujete prohranou bitvu. Takže to nebyl špatný den. Dojeli jsme tam, kde jsme očekávali, že nakonec skončíme, tedy za Ferrari. Jsme tam celý rok. Včera jsme zkrátka excelovali. Zajel jsem nějaká dobrá kola a možná jsme vypadali až příliš dobře. Dnes jsme se vrátili do reality.“

Piastri osmý

O dvě pozice se oproti startu propadl v závodě také druhý mclaren Oscara Piastriho. Před Australana se dostali Charles Leclerc a George Russell a odsunuli ho na konečné osmé místo.

„Bylo to náročné odpoledne. Nebojovali jsme o pozice, o které jsme chtěli. Nicméně je to čtvrté bodované umístění v letošní sezóně a hodně si toho můžeme odnést a poučit se. Vrátíme se do továrny a budeme se soustředit na Čínu, kde budeme chtít získat další cenné body pro tým,“ řekl Piastri.

Doporučujeme

Články odjinud