Norris: Pohyby na trhu s jezdci byly šokující

Lando Norris z McLarenu se nechal slyšet, že nedávné rošády mezi jezdci byly neočekávané a překvapivé. Zároveň ho ale nevyvedlo z míry, že McLaren podepsal Daniela Ricciarda.
Norris: Pohyby na trhu s jezdci byly šokující

V květnu motoristický svět ohromilo Ferrari, když oznámilo, že Sebastian Vettel na konci sezony v týmu končí. Jeho místo zabere Norrisův dosavadní týmový kolega Carlos Sainz mladší. McLaren zároveň chňapl po Ricciardovi z Renaultu.

Norris prohlásil, že Vettelův odchod a naopak podepsání Sainze ve Ferrari ho překvapily. Zároveň však není nijak šokován příchodem Ricciarda, o kterého už v minulosti McLaren jevil zájem.

„S Danielovým příchodem do McLarenu jsem tak trochu počítal. Větší překvapení byly změny u Ferrari. Byl to docela šok. Myslím, že nikdo úplně nečekal, že Seb u Ferrari neprodlouží smlouvu. Jakmile bylo jasné, že Sebastian u Ferrari nezůstane, dalo se čekat, že přijde něco zajímavého.

Do té doby to vypadalo, že je jezdecké složení poměrně ustálené. Překvapení pak bylo na spadnutí. Carlos se chopil příležitosti a šel k Ferrari. Všechna čest, přeji mu jen to dobré.

Ohledně Ricciarda to mnou už tolik nezacloumalo. Věděl jsem, že ho McLaren chtěl už před sezonou 2019, takže mi bylo jasné, že ho tým má v hledáčku,“ řekl Norris pro Autosport.

Mladý pilot příchod Ricciarda kvituje, Australan s sebou přináší zkušenosti a schopnosti vítěze závodů. Norris navíc poprvé ve formuli 1 zažije, jaké to je jezdit po boku s novým kolegou.

„Má na svém kontě vítězství, což Carlos neměl, přestože je to excelentní pilot. Daniel má ale přeci jen o něco víc zkušeností s prací s top týmy. Přesně ví, co je potřeba, abyste mohli sbírat vítězství. Jeho mentalita je něco, co nám dosud chybělo.

Od doby, kdy jsem začal závodit na motokárách, jsem v žádné kategorii nestrávil dva roky. Teď mě čeká druhý rok ve formuli 1. Setrvání ve formuli 1 a první změna týmového kolegy jsou pro mě velké novinky. Nevím, co od toho očekávat.

Myslím, že učení se od Ricciarda, jak se vyhrávají závody a jak se pracuje s top týmy, bude tím hlavním přínosem. Také věřím, že pomůže týmu se celkově zlepšit. Uvidíme příští rok,“ řekl Norris.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Hamilton po testu hlásí, že je připravený

19:42 | Junior Ferrari Robert Shwartzman vyhrál závod formule 2.
13:09 | Jeden z dalších aspektů. Není to jen o trati a vozech. V současné době jsou podmínky takové, že v případě nehody nemůže vzlétnout vrtulník. A ten je s ohledem na vzdálenost Štýrského Hradce klíčový.
12:57 | Problém pro GP Maďarska: každý z rizikové země (z pohledu F1 hlavně Velká Británie) se může zdržovat jen na okruhu a v hotelu. Pokud bude "chycen" jinde, dostane 15 tisíc euro pokuty. Může to odradit zejména novináře nebo lidi z doprovodných sérií.
11:16 | Na Red Bull Ringu prší. Pokud by dnes kvalifikace nebyla možná, existují tři scénáře: 1) Kvalifikace by se jela v neděli dopoledne (pravděpodobné, má být hezky), 2) Vzaly by se výsledky třetího tréninku (pokud bude), 3) vzaly by se výsledky druhého tréninku.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink Pérez (1:04.867)
2. trénink Verstappen (1:03.660)
Sobota 11. července 2020
3. trénink Zrušeno (déšť)
Kvalifikace Hamilton (1:19.273, déšť)
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10