Norris: Nesuďte McLaren na základě výkonů v Bahrajnu | Foto: Getty Images / Clive Rose

Foto: Getty Images / Clive Rose

Norris: Nesuďte McLaren na základě výkonů v Bahrajnu

Lando Norris očekává, že McLaren nebude v Bahrajnu příliš konkurenceschopný. Neznamená to však podle něj, že by měl britský tým letos prožít špatnou sezonu.

McLaren vloni prožil nepříliš povedený vstup do sezony, což platilo i pro úvodní závod roku 2023 v Bahrajnu, ve kterém oranžovo-černé monoposty z Wokingu neuspěly.

Nyní vše nasvědčuje tomu, že by se tato situace mohla v případě McLarenu opakovat. Před začátkem jízd v Bahrajnu to přiznal pilot britské stáje Lando Norris.

„Bahrajn pro nás nikdy nebyl dobrým okruhem. Nikdy jsme v Bahrajnu neměli opravdu dobrý závod,“ uvedl Norris, kterého cituje Autosport.

„Myslím si ale, že je příliš rychlé soudit a říkat jen: 'Dobře, tady v Bahrajnu nebudeme skvělí, tím pro nás sezona končí.' Myslím, že je třeba dát nám několik závodů, abychom získali první poctivé hodnocení toho, jak si každý stojí. A ne vše to posuzovat jen podle výkonů, které uvidíme tady v Bahrajnu,“ nechal se slyšet britský závodník.

Norris přesto věří, že je nový vůz McLarenu oproti jeho předchůdci krokem vpřed, a to navzdory tomu, že stáj podle něj neudělala tak velký pokrok, jako očekávala.

„Jde o kombinaci několika věcí. Jsou aspekty, které ještě musíme vyřešit, pokud chceme mít jistotu, že jsme udělali krok vpřed. Auto jsme zrychlili, což je ze všech údajů, které máme, jasně patrné. Určité věci nám však neumožnily pokročit tak, jak bych si přál a jak bychom si asi přáli všichni v týmu,“ dodal Norris.

Doporučujeme

Články odjinud