Norris měl opět silný závěr závodu a dojel pátý [+video]

Jen týden poté, co dvěma velmi rychlými koly v závěru Velké ceny Rakouska získal Lando Norris na Red Bull Ringu třetím místem své první stupně vítězů ve formuli 1, si mladý pilot McLarenu nechal to nejlepší na závěr také ve Velké ceně Štýrska na stejné trati, když v posledních dvou kolech předjel tři soupeře a dojel pátý.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Norris měl opět silný závěr závodu a dojel pátý [+video] | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Průběh druhého závodního víkendu sezóny se přitom pro Norrise nevyvíjel nejlépe. V pátečních trénincích jej trápila bolest hrudníku a zad. Za předjíždění pod žlutými vlajkami v pátečním tréninku navíc dostal penalizaci odsunu o tři pozice na roštu, kvůli čemuž do závodu startoval až z devátého místa.

Norris nejprve jezdil v závodě až na začátku druhé desítky pořadí, strategie pozdější zastávky v boxech mu však umožnila ke konci závodu využít lepšího stavu svých pneumatik.

V závěru se Norris dostal k Lanci Strollovi a Danielu Ricciardovi, kteří bojovali o šesté místo. Brit se dokázal před oba soupeře dostat a před poslední zatáčkou závodu předjel také Sergia Péreze, který jel s poškozeným předním křídlem po souboji s Alexem Albonem velmi pomalu.

„Těch posledních pár kol bylo velmi pěkných. Užil jsem si jen druhý stint, první ne, protože jsem byl ve vláčku DRS a tam nic nemůžete dělat. Na měkké sadě jsme ale jeli mnohem déle, než jsme mysleli, že bude možné, a to nám hrálo do karet. Když jsme přezuli na střední sadu, měli jsme mnohem lepší rychlost než všichni kolem mě.

„Od Strolla jsem využil větrného pytle a vytěžil maximum. Když jsem jel ve čtvrté zatáčce vnějškem, byl jsem trochu nervózní, takže jsem zvolil bezpečnější variantu a stáhl se. Druhou polovinu kola jsem chtěl využít k tomu, abych se dostal do DRS zóny a vyšlo to skvěle. Na konci jsme měli trochu štěstí s Pérezem a řekl bych, že to byl jeden z dosud nejlepších závodů v mé kariéře F1.“

Těžký den pro Sainze Jr.

Za touto bojující skupinou dojel do cíle na devátém místě druhý pilot McLarenu Carlos Sainz Jr., který ke dvěma bodům přidal ještě jeden za nejrychlejší kolo závodu. Z výsledku je ale Španěl zklamaný, jelikož problém při výměně levého zadního kola způsobil zdržení při zastávce v boxech.

„Byl to pro mě velmi smolný den. Přišli jsme o velké body po problémech při zastávce. V první části závodu jsme měli dobrou rychlost, jeli jsme pátí a hlídali si náskok na auta za sebou. Bohužel jsme měli špatnou zastávku a na trať jsme se vrátili do provozu,“ řekl Sainz Jr.

„Příliš brzy jsem musel až příliš tlačit, abych se pokusil dohnat ztrátu, vybil jsem si baterii a nakonec i zničil pneumatiky pro druhou část závodu. Jeden z těch dnů, kdy vám nic nevychází. Je čas otočit list a vrátit se silnější, dnes jsme ale přišli o dobré páté místo.“

Další článek: Hamilton zakončil suverénní víkend prvním letošním vítězstvím

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen