Norris je se sedmým místem spokojen, Ricciarda vyřadil únik oleje

Jezdci McLarenu startovali do Velké ceny Itálie formule 1 z druhé řady. Lando Norris po špatném startu skončil sedmý, Daniel Ricciardo závod nedokončil.
Foto: Getty Images / Dan Mullan
Norris je se sedmým místem spokojen, Ricciarda vyřadil únik oleje | Foto: Getty Images / Dan Mullan

Norrisův rozjezd ze startu nebyl ideální a Brit se propadl až na sedmou pozici.

Poté, co získal nějaké pozice, ztratil další čas Norris v boxech, kde se zdržel déle kvůli problému s pravou přední pneumatikou. S konečným výsledkem je přesto spokojen.

„Byl to dobrý den. Nakonec jsem velmi spokojený s výsledkem. Rychlost byla dnes opravdu dobrá. Měli jsme skončit pátí nebo šestí, ale na startu jsme ztratili několik pozic, což ovlivnilo náš závod,“ řekl Norris.

„Z víkendu si nicméně můžeme odnést spoustu pozitiv. Budeme tvrdě pracovat a pokusíme si tuto formu udržet i v dalších závodech.“

Ricciarda vyřadil únik oleje

Únik oleje stál za odstoupením Daniela Ricciarda, který zastavil mezi zatáčkami Lesmo. Kvůli odklizení jeho vozu musel na trať vyjet safety car, který závodníky dovedl až do cíle.

„Bylo hezké startovat vpředu a mít dobrý start. Vypadalo to, že Lando má špatný start, dostal jsem se před něj a bylo hezké být na třetí pozici. Brzy jsem ale viděl, že je za mnou Max (Verstappen), který byl na úplně jiné úrovni,“ řekl Ricciardo.

„Jen jsem se snažil na čtvrtém místě dostat do tempa, ale nebyli jsme dostatečně rychlí. Měl jsem pocit, že při odrážení útoků Gaslyho odvádím dobrou práci, ale neměl jsem moc co víc ukázat.

„Byl to náročný závod, snažil jsem se dělat maximum, 10-15 kol před cílem jsme chytili rytmus na tvrdé sadě pneumatik, pak ale motor zkrátka v šesté zatáčce vypnul.

„Musel jsem okamžitě zastavit, protože jsem byl zaseknutý na převodovém stupni a nemohl jsem vůz odstavit na bezpečném místě. Bylo by hezké dnes získat nějaké body, ale nebylo nám přáno.“

Další článek: FIA vysvětlila, proč se závod dojel za safety carem

Témata článku: , , ,

Aktuality

5. října | Podle MotorsportWeek představí Ferrari svůj hypercar pro Le Mans oficiálně 30. října v Imole během tradiční akcie Ferrari Finali Mondiali. Vůz by měl mít název F255. 
5. října | 30. narozeniny dnes slaví Kevin Magnussen. 
5. října | Podle dvou zdrojů BBC je velmi nepravděpodobné, že se tento týden dozvíme něco o rozp. stropech za rok 2021. Jiní říkají, že neslyšeli nic o dalším zpoždění. Dopoledne FIA uvedla, že dnes poskytne aktualizace ohledně harmonogramů procesu dodržování finančních předpisů. 
5. října | Jost Capito potvrdil, že na seznamu jezdců, které Williams zvažuje pro příští rok, je také Mick Schumacher. 

GP Japonska 2022

Pátek 7. října 2022
1. trénink Alonso
2. trénink 08.00–09.30
Sobota 8. října 2022
3. trénink 05.00–06.00
Kvalifikace 08.00–09.00
Neděle 9. října 2022
Závod 07.00