Norris je s pátým místem spokojen, Ricciardův mclaren ztrácel výkon

Lando Norris získal pro McLaren ve Velké ceně Štýrska formule 1 deset bodů za páté místo. Daniela Ricciarda trápila ztráta výkonu jeho pohonné jednotky.
Foto: Getty Images
Norris je s pátým místem spokojen, Ricciardův mclaren ztrácel výkon | Foto: Getty Images

Ačkoliv si díky penalizaci Valtteriho Bottase na roštu o jedno místo polepšil, třetí pozici Lando Norris podle svého sobotního očekávání neudržel.

A přestože dojel s kolem ztráty pátý, byl Norris z McLarenu nejlepším jezdcem ze středu pole.

„Dobrý, celkem poklidný závod. Z mé strany se toho příliš nedělo, ale to bylo také dobře. Nebyli jsme pod velkým tlakem vozů za námi a vozy před námi byly až příliš daleko, což jsme očekávali,“ řekl Norris.

„Můžeme být šťastní, páté místo je stále velmi dobrý výsledek. Snad to příští týden zopakujeme.“

Ricciardo bojoval se ztrátou výkonu

Daniel Ricciardo na body nedosáhl. Po startu z 13. místa si sice v prvních kolech polepšil na deváté místo, pak ale jeho pohonnou jednotku postihla ztráta výkonu. Tu sice dokázal vyřešit, ale ztratil při tom získané pozice.

„Start byl skvělý, dostali jsme se na deváté místo a na střední sadě jsme byli v opravdu dobré pozici, pak jsme ale ztratili výkon,“ popsal Ricciardo.

„Byli jsme schopni to opravit na volantu, ale všechno, co jsme získali, jsme následně ztratili, a byli jsme zpátky tam, kde jsme startovali.

„Pak bylo složité se ve špinavém vzduchu dostat zpět. Myslím, že jsme dnes mohli skončit jako minulý týden na pátém nebo šestém místě.“

Další článek: GP Štýrska 2021: nejrychlejší kola a strategie

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00