Norris je rád, že se nenaplnily jeho obavy před první sezónou ve F1

Lando Norris je se svou první sezónou ve formuli 1 spokojen. Mladého Brita těší zejména skutečnost, že se nepotvrdily jeho předsezónní obavy z toho, že nebude konkurenceschopný.
Norris je rád, že se nenaplnily jeho obavy před první sezónou ve F1

Norris ve své premiérové sezóně zaujal několika povedenými výsledky. Toho nejlepšího dosáhl už ve druhém závodě v Bahrajnu, kde skončil, stejně jako v Rakousku, šestý. Celkově obsadil jedenácté místo, když jej až v posledním závodě v Abú Dhabí o tři body porazil v souboji o desátou pozici Sergio Pérez.

Brit získal o 47 bodů méně než jeho týmový kolega z McLarenu Carlos Sainz Jr. O body však přišel také kvůli problémům se spolehlivostí. Úspěšnější dokázal být v kvalifikacích, kde Sainze Jr. porazil poměrem 11:10.

Norris dojal svého inženýra. Jeho fotku dal na helmu

Norris dojal svého inženýra. Jeho fotku dal na helmu

„Myslím, že mohu být velmi spokojen s tím, jak probíhala celá sezóna z pohledu mě a mého týmu. Před sezónou jsem si nebyl příliš jistý tím, jak se mi bude dařit. Jsem proto rád, že jsem se mýlil, odvedl jsem dobrou práci a dokázal jsem získat více důvěry a zlepšit se jako pilot,“ řekl Norris.

„Mám z toho velkou radost. Dosáhl jsem několika dobrých výsledků. Je ještě spousta věcí, ve kterých se musím zlepšit, celkově jsem ale spokojen.“

Norris zejména pochyboval o své rychlosti a o tom, zda se dokáže vyrovnat zkušenějšímu týmovému kolegovi.

„Jestli budu dostatečně dobrý, tak prosté,“ řekl o svých obavách. „Nevěděl jsem, zda budu dostatečně rychlý, abych v McLarenu mohl jet proti jezdci, který odjel ve formuli 1 čtyři sezóny, a ve F1 proti spoustě dobrých jezdců. Nevěděl jsem, zda budu schopen vždy odvést dostatečně dobrou práci. Příliš jsem si nevěřil, už po Austrálii a Bahrajnu jsem ale získal hodně sebevědomí. Bylo to zkrátka o tom, že jsem nevěděl, jestli budu schopen se držet.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Latifi má za sebou první dny v roli potvrzeného pilota Williamsu ve F1

14:51 | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.
14:09 | Binotto potvrdil, že Sainze nejspíše v lednu posadí do dva roky starého vozu. Racing Point podobný test s Vettelem nechystá. Szafnauer uvedl, že nemají možnost jezdit s dva roky starým vozem.
13:52 | Zatím stále oficiálně nevíme, kdy a kde proběhnou předsezónní testy. Vypadá to ale na na Bahrajn a to 5. až 7. března 2021.
13:51 | V prvním tréninku ve čtvrté zatáčce bylo smazáno celkem 17 časů.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10