Norris je rád, že se nenaplnily jeho obavy před první sezónou ve F1

Lando Norris je se svou první sezónou ve formuli 1 spokojen. Mladého Brita těší zejména skutečnost, že se nepotvrdily jeho předsezónní obavy z toho, že nebude konkurenceschopný.
Norris je rád, že se nenaplnily jeho obavy před první sezónou ve F1

Norris ve své premiérové sezóně zaujal několika povedenými výsledky. Toho nejlepšího dosáhl už ve druhém závodě v Bahrajnu, kde skončil, stejně jako v Rakousku, šestý. Celkově obsadil jedenácté místo, když jej až v posledním závodě v Abú Dhabí o tři body porazil v souboji o desátou pozici Sergio Pérez.

Brit získal o 47 bodů méně než jeho týmový kolega z McLarenu Carlos Sainz Jr. O body však přišel také kvůli problémům se spolehlivostí. Úspěšnější dokázal být v kvalifikacích, kde Sainze Jr. porazil poměrem 11:10.

Norris dojal svého inženýra. Jeho fotku dal na helmu

Norris dojal svého inženýra. Jeho fotku dal na helmu

„Myslím, že mohu být velmi spokojen s tím, jak probíhala celá sezóna z pohledu mě a mého týmu. Před sezónou jsem si nebyl příliš jistý tím, jak se mi bude dařit. Jsem proto rád, že jsem se mýlil, odvedl jsem dobrou práci a dokázal jsem získat více důvěry a zlepšit se jako pilot,“ řekl Norris.

„Mám z toho velkou radost. Dosáhl jsem několika dobrých výsledků. Je ještě spousta věcí, ve kterých se musím zlepšit, celkově jsem ale spokojen.“

Norris zejména pochyboval o své rychlosti a o tom, zda se dokáže vyrovnat zkušenějšímu týmovému kolegovi.

„Jestli budu dostatečně dobrý, tak prosté,“ řekl o svých obavách. „Nevěděl jsem, zda budu dostatečně rychlý, abych v McLarenu mohl jet proti jezdci, který odjel ve formuli 1 čtyři sezóny, a ve F1 proti spoustě dobrých jezdců. Nevěděl jsem, zda budu schopen vždy odvést dostatečně dobrou práci. Příliš jsem si nevěřil, už po Austrálii a Bahrajnu jsem ale získal hodně sebevědomí. Bylo to zkrátka o tom, že jsem nevěděl, jestli budu schopen se držet.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Latifi má za sebou první dny v roli potvrzeného pilota Williamsu ve F1