Norris: Je frustrující, že Sainz mohl ke druhému startu nastoupil ze své původní pozice | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Norris: Je frustrující, že Sainz mohl ke druhému startu nastoupil ze své původní pozice

Lando Norris není spokojen s tím, že Carlos Sainz dostal v úvodu Velké ceny Monaka druhou šanci.

Letošní Velká cena Monaka nabídla pramálo zajímavých momentů. Odehrály se v podstatě pouze tři, přičemž všechny z nich nastaly krátce po prvním startu.

Vedle „hromadné“ kolize, do které se zapletli Sergio Pérez, Kevin Magnussen a Nico Hülkenberga, a srážky mezi týmovými kolegy stáje Alpine, došlo také na menší kontakt mezi Oscarem Piastrim a Carlosem Sainzem, z něhož si Španěl odnesl defekt pneumatiky.

Pilot Ferrari sice chvíli pokračoval na třetím místě, ale následně se problém projevil naplno a rodák z Madridu se propadl až na samotný chvost startovního pole.

Sainz měl však velké štěstí. Kvůli nehodě Péreze, Magnussena a Hülkenberga byly vyvěšeny červené vlajky, a to ve chvíli, kdy „fotobuňkou“ prvního sektoru ještě nestačily projet všechny pojízdné vozy. Pro následný restart závodu se tak použilo původní pořadí. Vítěz letošní GP Austrálie tak závod znovu rozjížděl ze třetího místa, místo toho, aby začínal ze zadních pozic (konkrétně z 16. místa).

Tento fakt se po závodě příliš nelíbil Landu Norrisovi, jenž letošní GP Monaka dokončil na čtvrtém místě, a to hned za Sainzem.

„Nemyslím si, že to bylo nejspravedlivější, i když jsem si jistý, že v minulosti byly momenty, kdy jsem měl podobné štěstí já a mechanici mi tak mohli opravit auto,“ uvedl Norris, kterého cituje Autosport.

„Když někdo udělá chybu a může ji díky nějakému pravidlu napravit, tak je to frustrující a nespravedlivé, pokud se nad tím zamyslíte. Je to prostě nefér,“ dodal britský závodník, se kterým souhlasí i jeho krajan George Russell.

„Není to správné. Nevím, jaká jsou v tomto ohledu pravidla, ale ano, bylo to trochu divné,“ nechal se slyšet jezdec Mercedesu.

Doporučujeme

Články odjinud