Norris byl podle šéfa McLarenu v polovině sezóny kompletním jezdcem F1

Šéf McLarenu Andreas Seidl vyzdvihl výkony Landa Norrise v jeho první sezóně ve formuli 1.
Norris byl podle šéfa McLarenu v polovině sezóny kompletním jezdcem F1

Jako člen juniorského programu McLarenu a druhý muž loňské sezóny formule 2 získal Norris místo v britském týmu vedle Carlose Sainze Jr.

Už v první kvalifikaci v australském Melbourne zazářil osmým místem. Ve druhém závodě sezóny v Bahrajnu pak získal své první body, když dojel šestý. Norris se zaměřoval na získávání zkušeností a sebevědomí ve voze, což se v průběhu sezóny projevilo nejen lepšími výkony, ale také na startech velkých cen.

„U Landa jako nováčka bylo zřejmé, že se v průběhu sezóny postupně zlepšoval. Okamžitě po výjezdu z garáže v Melbourne byl rychlý. Vyjel do své první kvalifikace a dostal se do Q3, což ukázalo, že byl správnou volbou,“ řekl Seidl.

Nejlepším nováčkem byl podle fanoušků letos Lando Norris

Nejlepším nováčkem byl podle fanoušků letos Lando Norris

„Na druhou stranu je normální, že mu chvíli trvalo, než získal zkušenosti a v závodech byl agresivnější, obzvlášť na startech, kde byl na začátku více konzervativní, protože je pro něj důležité, aby dojížděl závody a získával zkušenosti,“ pokračuje bývalý šéf programu Porsche ve vytrvalostních závodech.

„Od druhé poloviny (sezóny) byl pak kompletním závodníkem F1, protože když se podíváte na jeho starty a jak jezdil v závodech, je to působivé. Měl jednoduše trochu smůlu s technickými problémy, které jej často připravily o velký výsledek.“

Norris ve své první sezóně ve F1 porazil svého týmového kolegu v kvalifikacích poměrem 11:10.

„Mít v kvalifikaci poměr 11:10 je něco, co rád vidím, protože to jednoduše potvrzuje, že máme dva špičkové a rychlé jezdce. Na Carlosově straně byla situace trochu jiná. Byl nováčkem v týmu, ale bylo patrné, že již má zkušenosti s jinými týmy,“ uzavírá Seidl.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Sainzovi Jr. se nelíbí navyšování počtu závodů ve formuli 1

20:20 | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
17:24 | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.
14:06 | Po francouzských bagetách ve druhé zatáčce se dnes v Le Castellet servírují také traťové limity. V posledním tréninku bylo smazáno 10 časů.
11:11 | Týmy nejsou vůbec spokojené s bagetovými obrubníky ve druhé zatáčce. Pokud přes ně jezdec přejde, hrozí poškození vozu, což se stalo Bottasovi a Verstappenovi. Masi je však neoblomný a obrubníky zůstávají.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00