Norris a Sainz si dobrovolně snížili mzdu

Týmy formule 1 jsou v současné době v nelehké situaci. McLaren je prvním týmem ve Velké Británii, který potvrdil zavedení opatření.
Norris a Sainz si dobrovolně snížili mzdu

Část zaměstnanců McLarenu se stala tzv. „furloughed workers“, což by mělo v britském pracovním právu znamenat, že sice zůstávají zaměstnanci, ale nebudou pobírat žádnou mzdu. Jakmile krize skončí, mohou se vrátit na své předešlé pracovní místo za stejných podmínek.

Zcela bez odměny ale zřejmě nezůstanou, protože i Velká Británie zavádí obdobu u nás v poslední době velmi skloňovaného kurzarbeitu. Zaměstnanci mohou dostat až 80 % mzdy do výše až 2500 liber.

Zaměstnanci McLarenu, kterých se opatření netýká, budou mít dočasně sníženou mzdu.

Carlos Sainz a Lando Norris se dobrovolně rozhodli, že sníží své odměny o stejnou část jako ostatní zaměstnanci. Podrobná čísla o počtu zaměstnanců nebo snížení mzdy tým nezveřejnil.

McLaren uvedl, že opatření byla „zaměřena na ochranu pracovních míst v krátkodobém horizontu“.

V prohlášení tým uvedl, že plán má „zajistit, aby se naši zaměstnanci vrátili na plný úvazek, když se ekonomika zotaví“, a uvedl, že kroky byly „součástí širších opatření na snižování nákladů v důsledku dopadu pandemie Covid-19 na jeho podnikání ".

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Fanoušci postavili v Minecraftu okruh v Monte Carlu

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna