Norris a Sainz si dobrovolně snížili mzdu

Týmy formule 1 jsou v současné době v nelehké situaci. McLaren je prvním týmem ve Velké Británii, který potvrdil zavedení opatření.
Norris a Sainz si dobrovolně snížili mzdu

Část zaměstnanců McLarenu se stala tzv. „furloughed workers“, což by mělo v britském pracovním právu znamenat, že sice zůstávají zaměstnanci, ale nebudou pobírat žádnou mzdu. Jakmile krize skončí, mohou se vrátit na své předešlé pracovní místo za stejných podmínek.

Zcela bez odměny ale zřejmě nezůstanou, protože i Velká Británie zavádí obdobu u nás v poslední době velmi skloňovaného kurzarbeitu. Zaměstnanci mohou dostat až 80 % mzdy do výše až 2500 liber.

Zaměstnanci McLarenu, kterých se opatření netýká, budou mít dočasně sníženou mzdu.

Carlos Sainz a Lando Norris se dobrovolně rozhodli, že sníží své odměny o stejnou část jako ostatní zaměstnanci. Podrobná čísla o počtu zaměstnanců nebo snížení mzdy tým nezveřejnil.

McLaren uvedl, že opatření byla „zaměřena na ochranu pracovních míst v krátkodobém horizontu“.

V prohlášení tým uvedl, že plán má „zajistit, aby se naši zaměstnanci vrátili na plný úvazek, když se ekonomika zotaví“, a uvedl, že kroky byly „součástí širších opatření na snižování nákladů v důsledku dopadu pandemie Covid-19 na jeho podnikání ".

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Fanoušci postavili v Minecraftu okruh v Monte Carlu

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.