Norbert Haug končí v roli sportovního šéfa Mercedesu

Po dvaadvaceti letech v čele sportovní divize Mercedesu odejde na konci roku ze své pozice Norbert Haug, učiní tak po vzájemné dohodě s vedením automobilky.
Norbert Haug končí v roli sportovního šéfa Mercedesu

Haug se stal tváří sportovního úsilí Mercedesu 1. října 1990. "Z mého pohledu se podepsal pod celou jednu éru a vrcholem byl úspěšný návrat Stříbrných šípů do formule 1," uvedl šéf Daimleru Dieter Zetsche.

Během Haugova působení soutěžil Mercedes ve formuli 1, Champ Car, GT, Group C a formuli 3, přičemž vyhrál celkem 439 závodů, tedy více než 45 procent. Největších úspěchů dosáhl v DTM, kde získal celkem 32 titulů.

Haug poděkoval automobilce a jejímu představenstvu. "Od založení našeho vlastního továrního týmu formule 1 jsme s jedním vítězstvím bohužel nenaplnili naše vlastní očekávání. Ale udělali jsme správné kroky, abychom byli úspěšní v budoucnu. Náš tým a jezdci udělají vše proto, aby tyto cíle splnili," dodal ke královně motorsportu.

Kdo Hauga nahradí, Mercedes neoznámil, ale ujistil, že přípravy na další sezónu pokračují normálně.

Diskuze (52) Další článek: Alonso apeluje na Ferrari: Mezery v pravidlech musíme hledat i my
10:50 | Podle novináře Erika van Harena je převodovka Maxe Verstappena v pořádku a nebude potřebovat výměnu.
20:45 | Druhý závod F2 vyhrál Piastri.
20:32 | Red Bull zdá se zvažoval žádost o přezkum situace ze třetího tréninku, kdy měl Hamilton ignoroval dvojité žluté... nakonec ale nic podávat nebude.
20:11 | Gasly dostal varování za zdržení Sainze.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30