Norbert Haug by rád viděl u McLarenu německého jezdce

Splní mu přání již příští rok Nico Rosberg?
Navzdory skutečnosti, že Mercedes spoluvlastní tým McLaren, nepodařilo se mu do závodní sedačky posadit německého pilota. Netají se ovšem tím, že si to přeje.

"Nehodlám popírat, že jsme se už pokusili německého jezdce získat," uvedl Norbert Haug pro SID. "V minulosti jsme to zkoušeli s Michaelem Schumacherem, Nicem Rosbergem a Sebastianem Vettelem. Všichni v té době měli platné smlouvy s jinými týmy a my jsme to samozřejmě respektovali."

"Chápu přání fanoušků, hlavně těch našich německých, vidět ve voze německého jezdce. Vždy musíme mít za cíl vítězit v závodech a šampionátech, ale pokud bychom mohli úspěchu dosáhnout s německým jezdcem, bylo by to ještě lepší."

Pro příští sezónu by mohl být volný Nico Rosberg, který jezdí pod německou vlajkou, i když jeho otec vyhrál šampionát ještě pro Finsko. Rosberg navíc před sezónou deklaroval, že letošní ročník pro něj bude klíčový z hlediska rozhodování o budoucí kariéře.

Z těchto důvodů se spekuluje o jeho přestupu do McLarenu, kde by nahradil Heikkiho Kovalainena, který nepodává přesvědčivé výkony.

"Spekulace jsme nikdy nekomentovali, ale Nico Rosberg si zaslouží ocenění. V některých letošních závodech byl bleskově rychlý, naposledy na Nürburgringu, kde se z 15. místa na roštu posunul na čtvrté v cíli. A to ve voze, který je sice dobrý, ale určitě ne nejlepší ve startovním poli," uvedl Haug.

Jezdecké složení McLarenu pro rok 2010 zůstává podle Hauga otevřené. Možné je tedy vše. "Možná budeme mít stejné jezdce, možná jiné. Nemyslím, že bychom v tuto chvíli byli pod časovým tlakem. Rozhodnout můžeme v průběhu následujících několika měsíců," dodal.
Další článek: Stáhněte si nové číslo magazínu F1sports

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00