Nizozemské zdravotnické organizace si stěžují na sponzora McLarenu, který prodává nikotinové sáčky | Foto: Getty Images / David Ramos

Foto: Getty Images / David Ramos

Nizozemské zdravotnické organizace si stěžují na sponzora McLarenu, který prodává nikotinové sáčky

Skupina zdravotnických organizací z Nizozemska si stěžuje na to, že McLaren bude v Zandvoortu propagovat výrobce nikotinových sáčků. Jejich prodej je přitom v Nizozemsku zakázán.

I když zákaz tabákové reklamy platí již řadu let, zůstávají společnosti zabývající se tímto byznysem sponzorsky aktivní až do současnosti.

Ať už jde o společnost Philip Morris, která skrze svoji iniciativu Mission Winnow podporuje Ferrari, či o firmu British American Tobacco, jejíž nikotinové sáčky značky Velo propaguje McLaren.

Skutečnost, že se McLaren chystá s logy značky Velo (s využitím nápisu LOVE, odkazujícího na soutěž pro fanoušky) závodit i během nadcházející GP Nizozemska, se nicméně nelíbí několika tamním zdravotnickým organizacím.

Ty argumentují tím, že je prodej podobných nikotinových produktů v Nizozemsku nově zakázán, a proto by neměly být ani žádným způsobem propagovány (legislativa, která by reklamu na tyto výrobky zakazovala je zatím v procesu). 

„Považujeme za podivné, že je povoleno propagovat produkt, který je zakázaný,“ uvedla za iniciativu KWF Dutch Cancer Society v tiskové zprávě Carla van Gilsová.

Doporučujeme

Články odjinud