Nikoho lepšího než Massu jsme zvolit nemohli, opakuje Montezemolo

Prezident Ferrari Luca di Montezemolo si stojí za rozhodnutím prodloužit smlouvu s Felipem Massou na rok 2013, brazilský jezdec se nakonec osvědčil.
Nikoho lepšího než Massu jsme zvolit nemohli, opakuje Montezemolo

Montezemolo uznal, že měl Massa špatný vstup do sezóny. "Ve skutečnosti to v první části vypadalo, jako kdyby odjel na dovolenou kolem světa! Vtipy stranou, myslím, že potvrdit jeho pozici bylo správné."

"Kdybychom udělali změnu, tak bychom museli vzít někoho, kdo by udělal rozdíl, a já nemůžu říct, že bych si všiml mnoha jezdců, kteří by byli rychlejší než Felipe. Také jsme nechtěli rozhodit rovnováhu a dobrou atmosféru uvnitř týmu."

Massa se nakonec vrátil do dobré formy a v závěru sezóny byl Alonsovi vyrovnaným soupeřem.

"Domenicali a já jsme si řekli, že bude lepší počkat, a fakta nám podle mě dala za pravdu. Ke konci byl Felipe dokonce párkrát rychlejší než Fernando. Body, které získal, hrály klíčovou roli v zajištění našeho místa v poháru konstruktérů."

Scuderia nakonec obsadila druhé místo, za což nevděčí své rychlosti. "Tou lepší stránkou je, že jsme měli úžasnou spolehlivost, která nám umožnila skončit v konstruktérech na druhé pozici, a to navzdory skutečnosti, že byl McLaren rychlejší, a navzdory tomu, že jsme se v první polovině sezóny mohli spoléhat na body téměř jen od Alonsa."

"Doufejme, že příští rok budeme moci říct, že je to naše nejlepší sezóna, vzhledem k tomu, že jemu a Felipemu chceme dát auto, které bude konkurenceschopné hned od začátku," dodal prezident maranellské automobilky.

Diskuze (71) Další článek: McLaren představí MP4-28 na konci ledna