Nikdy nebylo těžší vědět, jestli se vám bude dařit, říká šéf McLarenu

Po dvou dekádách v F1 přiznal šéf McLarenu Martin Whitmarsh, že nikdy nezažil nepředvídatelnější sezónu. Ze závodu na závod neví, jak si jeho tým povede.
Nikdy nebylo těžší vědět, jestli se vám bude dařit, říká šéf McLarenu

Whitmarsh uznal, že pneumatiky mají v současné formuli 1 až moc velký vliv. "Ano, trochu. Ale nechci kritizovat Pirelli," řekl. "Kdyby bývali udělali nezáludné a snadno použitelné pneumatiky, tak by všechny týmy, jezdci a inženýři byli při své práci víc v pohodě. Ale velmi negativně by tím byla ovlivněna podívána a fanoušci."

Takže i když je jeho role šéfa týmu těžší, nežádá změny. "Předpovídat ve formuli 1 je obvykle dost těžké, ale za 20 let v tomto sportu jsem nikdy nezažil, že by bylo tak náročné před jednotlivými závody vědět, jestli budete konkurenceschopní nebo ne. Takže to způsobuje jisté vnitřní frustrace, ale celkově je to pro tento sport skvělé."

Whitmarsh je také frustrován tím, že se McLaren letos dopustil relativně hodně chyb, což ho stálo nemalý počet bodů. "Věřím, že problémy, které jsme doposud měli, jsme vyřešili a jsou minulostí," komentoval. "Vím, že pod tlakem snahy vítězit ve formuli 1 může vždy k něčemu dojít, takže musíme být obezřetní a pozorní."

"Nikdy byste neměli polevit a říkat, že jste vše vyřešili, nebo že jste si super jistí, že se už nic letos nestane. To by bylo pošetilé. Ale v rámci týmu jsme udělali celou řadu změn v procesech a personálu, abychom některé problémy vyřešili. Ovšem všichni v týmu vědí, že malá lidská chyba může v závodech způsobit potíže."

Další článek: Brawn: Schumachera jsme nechali třikrát ve štychu, letos bude na pódiu

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.