Nikdy jsem nic nedělal pro peníze, říká Ecclestone

Bernie Ecclestone bývá často obviňován, že jeho jedinou motivací jsou peníze. Šéf formule 1 to však kategoricky odmítá, peníze nepovažuje za důležité.
Nikdy jsem nic nedělal pro peníze, říká Ecclestone

"Nikdy jsem nic nedělal pro peníze," řekl pro svůj web formule 1. "Peníze jsou vedlejším produktem toho, co dělám. Od začátku. Když mi bylo 20 let, měl jsem velmi úspěšný byznys. I v té době bylo mojí motivací uzavírat dobré obchody, ne vydělávat peníze. Peníze přicházejí z dobrých obchodů, což lidé nechápou. Nemyslím, že najdete někoho, kdo se má velmi dobře díky své práci, a přitom by ji dělal jen pro peníze."

Ecclestone sice zkoušel na začátku své kariéry závodit, ale brzy zjistil, že ho víc láká obchodní stránka závodění. "Mám rád to, co dělám, jinak bych to nedělal," řekl. "Mám štěstí, že si můžu takhle vybírat. Pokud bych to nechtěl dělat, nedělal bych to. Nedělám to pro peníze. Ale když už něco dělám, chci, aby to bylo provedeno pořádně. Je to stejné, ať už vaříte vajíčka nebo uzavíráte důležitou smlouvu. A pokud budu mít pocit, že to nedokážu dělat pořádně, tak to nebudu dělat vůbec."

Ecclestone buduje formuli 1 už třicet let a všichni s napětím očekávají, kdo ho v jeho roli nahradí. Rád by to udělal například Flavio Briatore. Ecclestone začínal jako prodejce ojetých aut, "takže by se asi měli poohlédnout po jiném prodejci ojetých aut," zavtipkoval.

Další článek: Durango se stále snaží o vstup do formule 1, Villeneuve chce závodit

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00