Nikdy jsem nic nedělal pro peníze, říká Ecclestone

Bernie Ecclestone bývá často obviňován, že jeho jedinou motivací jsou peníze. Šéf formule 1 to však kategoricky odmítá, peníze nepovažuje za důležité.
Nikdy jsem nic nedělal pro peníze, říká Ecclestone

"Nikdy jsem nic nedělal pro peníze," řekl pro svůj web formule 1. "Peníze jsou vedlejším produktem toho, co dělám. Od začátku. Když mi bylo 20 let, měl jsem velmi úspěšný byznys. I v té době bylo mojí motivací uzavírat dobré obchody, ne vydělávat peníze. Peníze přicházejí z dobrých obchodů, což lidé nechápou. Nemyslím, že najdete někoho, kdo se má velmi dobře díky své práci, a přitom by ji dělal jen pro peníze."

Ecclestone sice zkoušel na začátku své kariéry závodit, ale brzy zjistil, že ho víc láká obchodní stránka závodění. "Mám rád to, co dělám, jinak bych to nedělal," řekl. "Mám štěstí, že si můžu takhle vybírat. Pokud bych to nechtěl dělat, nedělal bych to. Nedělám to pro peníze. Ale když už něco dělám, chci, aby to bylo provedeno pořádně. Je to stejné, ať už vaříte vajíčka nebo uzavíráte důležitou smlouvu. A pokud budu mít pocit, že to nedokážu dělat pořádně, tak to nebudu dělat vůbec."

Ecclestone buduje formuli 1 už třicet let a všichni s napětím očekávají, kdo ho v jeho roli nahradí. Rád by to udělal například Flavio Briatore. Ecclestone začínal jako prodejce ojetých aut, "takže by se asi měli poohlédnout po jiném prodejci ojetých aut," zavtipkoval.

Diskuze (49) Další článek: Durango se stále snaží o vstup do formule 1, Villeneuve chce závodit
17:24 | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
13:41 | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz
25. května | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
25. května | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10