Nikdy jsem nebyl součástí Markovy agendy, odpovídá na kritiku Webber

Mark Webber nemá těžkou hlavu z kritiky, kterou mu adresoval poradce Red Bullu Helmut Marko. Australan se z jeho náklonnosti nikdy netěšil.
Nikdy jsem nebyl součástí Markovy agendy, odpovídá na kritiku Webber

Marko na začátku ledna řekl o Webberovi, že podává nevyrovnané výkony a že se snadno nechá rozhodit, čímž se chytí negativní spirály.

"Víte, na této úrovni mají všichni své agendy a dlouhou dobu je zřejmé, že já jsem nikdy nebyl součástí té Markovy," reagoval suše Webber.

Australský závodník se teď raději soustředí na novou sezónu. V té pro něj bude nemalou změnou nový závodní inženýr, Simon Rennie vystřídal po šesti letech Ciarona Pilbeama.

Další novinkou pro Webbera je skutečnost, že po delší době funguje bez cizích těles v těle, následky ze staré nehody na kole jsou snad definitivně pryč.

"Poslední operaci na odstranění posledního kousku kovu - 40centimetrové titanové tyče - jsem podstoupil na začátku prosince," připomněl. "Zákrok proběhl velmi hladce a moje rekonvalescence byla výjimečná. Pár týdnů jsem si odpočinul od běžného tréninku, ale v prvním lednovém týdnu jsem se k němu pomalu vrátil a teď jsem v něm už naplno."

"Nevěděl jsem, co přesně mám očekávat od jejího odstranění, kromě klidu v duši, ale jsem velmi rád, že některé potíže a bolesti, které jsem poslední tři roky zažíval během tréninku, se zdají být minulostí."

Diskuze (12) Další článek: V záloze Lotusu bude mít přednost Valsecchi
16:06 | Příští týden proběhnou v Abú Dhabí testy 18palcových pneumatik ale také testy juniorských jezdců. Robert Švarcman bude jezdit s Haasem ale také s Ferrari (tam společně s Fuocem).
14:49 | Uveřejněna startovní listina pro rok 2022: Kuan-jü Čou s číslem 24, Ferrari zatím bez Mission Winnow a Red Bull / AlphaTauri s motory Red Bull Powertrains.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00