Nikdo z Mercedesu a Ferrari mě nekontaktoval, říká Ricciardo

Zůstane Daniel Ricciardo u Red Bullu nebo ho příští rok uvidíme u Mercedesu či Ferrari? Australan chce jen krátkou smlouvu.

O Ricciardovi se spekuluje v souvislosti s možným přestupem k Mercedesu nebo Ferrari. 

„Mám pocit, že pokud by chtěli, abych za ně závodil, tak by měl kontaktovali, ale to se nestalo,“ řekl vítěz GP Číny pro The Times.

„Pokud letos vyhrajeme, zůstanu s Red Bullem. Je to docela jednoduché. Je to o současném výkonně.“

Horner varoval Ricciarda před odchodem do Ferrari. Tady je šťastný, říká

Horner varoval Ricciarda před odchodem do Ferrari. Tady je šťastný, říká

Ricciardo také prozradil, že chce krátkou smlouvu, aby mohl mít flexibilitu. „Život plyne velmi rychle. Každým rokem se věci mění, takže se nechci vázat ještě čtyři roky, abych potom řekl, že tohle už nechci dělat.“

„V ideálním případě bych podepsal dvouletou smlouvu. Ve třetím roce budou změny pravidel, takže počkám a uvidím, co se stane.“

Foto: Getty Images / Lintao Zhang 

Další článek: F1 Power Rankings: Do čela žebříčku se dostali Vettel a Alonso

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.