Nigel Mansell: Týmy ještě svoje karty nevyložily

Nigel Mansell, bývalý anglický pilot formule 1 a zároveň mistr světa z roku 1992, nepovažuje výsledky prvních předsezonních testů v Jerezu za průkazné. Stáje prý ještě nevyložily všechny karty na stůl.
Nigel Mansell: Týmy ještě svoje karty nevyložily

První letošní testy už mají piloti formule 1 za sebou. Nejrychlejší časy si v Jerezu na své konto připsali hlavně jezdci Mercedesu a Romain Grosjean z Lotusu. Red Bull, McLaren a Ferrari oproti nim zajížděli o poznání horší časy.

"Bylo zábavné pozorovat pětici lídrů," píše Mansell na svém Twitteru. "Vypadá to, že ve Španělsku řada stájí nepospíchala s tím, aby odkryla svou maximální rychlost. Nikdo nechce předvádět svoje možnosti, aby na sebe nepřilákal pozornost soupeřů a nevybičoval je k intenzivnější práci," míní Brit.

"Vždycky jsou týmy, které se nesnaží zajíždět skutečně rychlá kola, protože vědí, na co jejich auta mají.  Každopádně v příštích testech už stáje začnou své karty rozkrývat," doufá Mansell.

Další článek: CT01 má velký potenciál, chválí Giedo van der Garde

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.