Nico Rosberg potvrdil odchod z Williamsu

Jako důvod uvedl neschopnost týmu vítězit.

Nico Rosberg prozradil v Abú Zabí, že příští rok už nebude závodit pro tým Williams. Kam přestoupí ale neuvedl.

"Je to můj poslední závod pro Williams," řekl Rosberg. "A tím to končí. Je to trochu zvláštní, protože čtyři nebo pět let jsem pracoval jen s tímto týmem, takže je to dlouhá doba."

"Se všemi samozřejmě vycházím velmi dobře, chováme k sobě vzájemnou úctu, s mechaniky a všemi. Takže to bude trochu zvláštní odchod."

"Chci tuto příležitost také využít k tomu, abych poděkoval týmu, protože si myslím, že pro mojí kariéru udělali mnoho dobrého. Hlavně sir Frank (Williams), Adam Parr, Sam Michael a Patrick (Head). Celé ty roky mě v mojí kariéře podporovali. Takže jim patří velké dík."

Jako hlavní důvod pro odchod od Williamsu uvedl Rosberg pochybnosti o schopnostech týmu vítězit v závodech.

"Řeknu to jasně, Williams je skvělý tým. A není důvod, proč by v příští sezóně nemohli být tak dobří jako letos, což znamená být blízko bojům na špičce," uvedl. "Ale nejsem si jistý, jestli v současnosti dokáží vítězit v závodech."

"Rozpočty jsou pořád celkem neomezené a přijde změna motoru (u Williamsu), což nepomůže. Takže si nejsem jistý, jestli v současné době dokáží vítězit v závodech, i když jsem přesvědčený, že se jim může dařit. Ale já bych chtěl vyhrávat závody. To mě vedlo k tomu, abych udělal další krok."

Rosberg je nejvíce spojován s týmem Brawn GP, spekuluje si o možném přestupu do McLarenu.

Další článek: Podle odhadů má Räikkönen třikrát větší plat než Alonso