Nico Hülkenberg dostane druhou šanci. Pérez je stále pozitivní

Racing Point potvrdil, že v Grand Prix 70. výročí F1 pojede vedle Lance Strolla Nico Hülkenberg.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
Nico Hülkenberg dostane druhou šanci. Pérez je stále pozitivní  | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Minulý týden uplynulo 20 hodin mezi tím, kdy se Hülkenberg dozvěděl, že možná pojede závod za Racing Point a okamžikem, kdy usedl do vozu. Němec odjel tréninky a kvalifikaci, ale do závodu ho nepustil technický problém.

Hülkenberga do závodu nepustil zaseknutý šroub

Hülkenberga do závodu nepustil zaseknutý šroub

Tentokrát se opět čekalo na potvrzení až do pátku. Sergio Pérez by totiž podle (nejasných) britských pravidel mohl opustit karanténu. Pro návrat do paddocku ale potřeboval negativní test na koronavirus a ten nemá. Jeho test dopadl opět pozitivně. Tým potvrdil, že Pérez se jinak cítí dobře. 

„Minulý víkend to byl skutečný krok do neznáma,“ uvedl Hülkenberg. „Byl jsem několik let mimo tým a řídil auto, které jsem nikdy předtím neřídil. Minulý týden jsem se hodně naučil o RP20 a jsem připraven tento víkend využít své zkušenosti. Závod na stejné trati věci trochu usnadňuje a tým odvedl skvělou práci, aby mi pomohl získat rychlost. Myslím, že tento víkend můžeme bojovat o body, což je určitě můj cíl. Chti také Checovi popřát brzké uzdravení.“

Šéf týmu Otmar Szafnauer si pochvaluje Hülkenbergovu práci minulý týden. Podle něj je samozřejmě škoda, že nemohl startovat do závodu, ale „celá jeho tvrdá práce bude pro tento víkend velmi užitečná.“ 

Další článek: Mercedes o víkendu připomene Stirlinga Mosse

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10