Nico Hülkenberg dostane druhou šanci. Pérez je stále pozitivní

Racing Point potvrdil, že v Grand Prix 70. výročí F1 pojede vedle Lance Strolla Nico Hülkenberg.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
Nico Hülkenberg dostane druhou šanci. Pérez je stále pozitivní  | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Minulý týden uplynulo 20 hodin mezi tím, kdy se Hülkenberg dozvěděl, že možná pojede závod za Racing Point a okamžikem, kdy usedl do vozu. Němec odjel tréninky a kvalifikaci, ale do závodu ho nepustil technický problém.

Hülkenberga do závodu nepustil zaseknutý šroub

Hülkenberga do závodu nepustil zaseknutý šroub

Tentokrát se opět čekalo na potvrzení až do pátku. Sergio Pérez by totiž podle (nejasných) britských pravidel mohl opustit karanténu. Pro návrat do paddocku ale potřeboval negativní test na koronavirus a ten nemá. Jeho test dopadl opět pozitivně. Tým potvrdil, že Pérez se jinak cítí dobře. 

„Minulý víkend to byl skutečný krok do neznáma,“ uvedl Hülkenberg. „Byl jsem několik let mimo tým a řídil auto, které jsem nikdy předtím neřídil. Minulý týden jsem se hodně naučil o RP20 a jsem připraven tento víkend využít své zkušenosti. Závod na stejné trati věci trochu usnadňuje a tým odvedl skvělou práci, aby mi pomohl získat rychlost. Myslím, že tento víkend můžeme bojovat o body, což je určitě můj cíl. Chti také Checovi popřát brzké uzdravení.“

Šéf týmu Otmar Szafnauer si pochvaluje Hülkenbergovu práci minulý týden. Podle něj je samozřejmě škoda, že nemohl startovat do závodu, ale „celá jeho tvrdá práce bude pro tento víkend velmi užitečná.“ 

Další článek: Mercedes o víkendu připomene Stirlinga Mosse

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00