Nico Hülkenberg dostane druhou šanci. Pérez je stále pozitivní

Racing Point potvrdil, že v Grand Prix 70. výročí F1 pojede vedle Lance Strolla Nico Hülkenberg.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
Nico Hülkenberg dostane druhou šanci. Pérez je stále pozitivní  | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Minulý týden uplynulo 20 hodin mezi tím, kdy se Hülkenberg dozvěděl, že možná pojede závod za Racing Point a okamžikem, kdy usedl do vozu. Němec odjel tréninky a kvalifikaci, ale do závodu ho nepustil technický problém.

Tentokrát se opět čekalo na potvrzení až do pátku. Sergio Pérez by totiž podle (nejasných) britských pravidel mohl opustit karanténu. Pro návrat do paddocku ale potřeboval negativní test na koronavirus a ten nemá. Jeho test dopadl opět pozitivně. Tým potvrdil, že Pérez se jinak cítí dobře. 

„Minulý víkend to byl skutečný krok do neznáma,“ uvedl Hülkenberg. „Byl jsem několik let mimo tým a řídil auto, které jsem nikdy předtím neřídil. Minulý týden jsem se hodně naučil o RP20 a jsem připraven tento víkend využít své zkušenosti. Závod na stejné trati věci trochu usnadňuje a tým odvedl skvělou práci, aby mi pomohl získat rychlost. Myslím, že tento víkend můžeme bojovat o body, což je určitě můj cíl. Chti také Checovi popřát brzké uzdravení.“

Šéf týmu Otmar Szafnauer si pochvaluje Hülkenbergovu práci minulý týden. Podle něj je samozřejmě škoda, že nemohl startovat do závodu, ale „celá jeho tvrdá práce bude pro tento víkend velmi užitečná.“ 

Další článek: Mercedes o víkendu připomene Stirlinga Mosse

Témata článku: , , ,

Aktuality

21:27 | Turečtí fanoušci formule 1 během streamu na Twitteru vybrali 100 tisíc lir (120 tisíc korun) na podporu oblastí zasažených zemětřesením. Mercedes (automobilka) posílá milion euro. 
16:23 | Mercedes a Aston Martin testují v Jerezu pro Pirelli. Video... 
11:46 | Ferrari představí svůj vůz za týden. Jmenovat se bude Ferrari SF-23. 
10:03 | Alfa Romeo představuje letošní vůz: 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února