Nick Heidfeld pokukuje po DTM

Ačkoli po svém odchodu vzkázal, že hledá možnosti, jak se udržet na nejvyšší úrovni motorsportu, místo formule 1 by to mohlo být spíše DTM.
Nick Heidfeld pokukuje po DTM

Nick Heidfeld se za nestandardních okolností rozešel s týmem formule 1 Renault, kde na začátku sezony nahradil vážně zraněného Roberta Kubicu. Tým ale usoudil, že německý závodník do týmu nezapadl a počínaje Velkou cenou Belgie jej vyměnil za nezkušeného Bruna Sennu.

Spor mezi Renaultem a Heidfeldem byl vyřešen mimosoudně a v tichosti. Heidfeld vzkázal, že bude za chvíli zpět na nejvyšší úrovni motorsportu. Pravda ale je, že návrat do formule 1 se jeví jako velmi obtížný, tím spíš, když jich má Heidfeld za sebou několik.

Heidfeld startoval ve 183 závodech za týmy Prost, Sauber, Jordan, BMW a nyní Renault - jeho nejlepším umístěním bylo osm druhých míst.

Heidfeld nyní navázal kontakt s automobilkou BMW, se kterou se i nadále těší dobrým vztahům a která příští rok nastoupí do německého mistrovství cestovních vozů DTM.

V DTM závodí bývalí jezdci F1 Ralf Schumacher nebo David Coulthard. Vůz specifikace DTM si má podle slov Norberta Hauga vyzkoušet i Michael Schumacher.

Další článek: Dohoda o střídání velkých cen v Belgii a Francii je již velmi blízko

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
28. května | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.