Nick Heidfeld pokukuje po DTM

Ačkoli po svém odchodu vzkázal, že hledá možnosti, jak se udržet na nejvyšší úrovni motorsportu, místo formule 1 by to mohlo být spíše DTM.
Nick Heidfeld pokukuje po DTM

Nick Heidfeld se za nestandardních okolností rozešel s týmem formule 1 Renault, kde na začátku sezony nahradil vážně zraněného Roberta Kubicu. Tým ale usoudil, že německý závodník do týmu nezapadl a počínaje Velkou cenou Belgie jej vyměnil za nezkušeného Bruna Sennu.

Spor mezi Renaultem a Heidfeldem byl vyřešen mimosoudně a v tichosti. Heidfeld vzkázal, že bude za chvíli zpět na nejvyšší úrovni motorsportu. Pravda ale je, že návrat do formule 1 se jeví jako velmi obtížný, tím spíš, když jich má Heidfeld za sebou několik.

Heidfeld startoval ve 183 závodech za týmy Prost, Sauber, Jordan, BMW a nyní Renault - jeho nejlepším umístěním bylo osm druhých míst.

Heidfeld nyní navázal kontakt s automobilkou BMW, se kterou se i nadále těší dobrým vztahům a která příští rok nastoupí do německého mistrovství cestovních vozů DTM.

V DTM závodí bývalí jezdci F1 Ralf Schumacher nebo David Coulthard. Vůz specifikace DTM si má podle slov Norberta Hauga vyzkoušet i Michael Schumacher.

Další článek: Dohoda o střídání velkých cen v Belgii a Francii je již velmi blízko

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen