Ničeho nelituji, říká po nepovedené kvalifikaci Vettel

Hvězda týmu Red Bull patrně doplatila na volbu starého výfukového systému. Mark Webber s novější specifikací skončil o čtyři místa výše. AKTUALIZOVÁNO
Ničeho nelituji, říká po nepovedené kvalifikaci Vettel

Museli bychom se podívat dosti daleko do minulosti, abychom našli závodní víkend, ve kterém se Vettel v kvalifikaci nevešel do první desítky. V Brazílii 2009 v deštivé kvalifikaci zajel až šestnáctý čas. Od té doby se v každé kvalifikaci dostal do bojů o nejvyšší příčky. Vettel ovšem dle svých slov svého rozhodnutí ponechat si starou specifikaci výfukového systému nelituje.

"Ono by se to snadno řeklo, ale faktem je, že mi včera tato verze vyhovovala, a proto jsem se pro ni rozhodl. Se svými kvalifikačními koly jsem byl spokojen. Nechyboval jsem v nich, ale nebyla dostatečně rychlá. Jednoduché jako facka. V trénincích mi vůz přišel v pohodě, a tak jsme na něm nic neměnili. Nechci svalovat vinu na auto. Třikrát za sebou jsem zajel na chlup stejné kolo a třikrát za sebou to nestačilo na první desítku.

Pochopitelně nejsem s tímto výsledkem spokojený. Měl jsem dobrý pocit z odjetých kol, ale jak jsem řekl, nebyla dostatečně rychlá. Takto musíme odstartovat z jedenáctého místa. Uvidíme, jak nám to zítra půjde. Jistě, situaci to činí obtížnější, ale neznamená to, že nemůžeme odjet dobrý závod. Vůz byl dobrý, ale pole je velmi nahuštěné. Bohužel jsme nedokázali udělat závěrečný krok. Máme před sebou hodně práce, ale závod je dlouhý a jistě se v něm naskytne spousta příležitostí," zůstává Vettel optimistou.

Mark Webber se svým sedmým místem není zcela spokojen, neboť cítí, že vůz má na víc. Doufá ovšem, že se kvality auta plně prokážou v zítřejším závodě.

"Druhá část kvalifikace nebyla špatná, ale závěrečné boje nevyšly tak, jak bych si představoval. Jízda na měkké sadě byla poněkud rozházená, moc rád bych býval skončil o jednu řadu více vpředu. Čas 1:35,7 v druhé části kvalifikace byl v pohodě, ale v poslední fázi jsem se z toho nejspíš snažil vymáčknout až moc. Je to frustrující. Víme, že v závodě je vůz silný, takže bude zajímavé, jak se to vyvine. Pole je velmi těsné, o to více na to musíme šlapat," řekl Australan.

Další článek: Nico Rosberg získal v Číně premiérovou pole position kariéry