Nic, na co bychom měli být pyšní, říká Alonso

Fernando Alonso s Jensonem Buttonem dokončili Velkou cenu Velké Británie mimo bodované pozice.
Nic, na co bychom měli být pyšní, říká Alonso

Španěl, který startoval devátý poté, co se letos počtvrté probojoval do Q3, v závodě obsadil třináctou pozici. Domácí Button pak skončil o místo před ním dvanáctý.

„Jsme na 12. a 13. pozici, takže si nemyslím, že bychom na sebe v dnešním závodě měli být příliš pyšní. Tak to ale je,“ řekl Alonso.

„S mým vozem bychom zřejmě mohli mít bod či dva, s tím výkonem, který ale nyní máme, je obtížné předjet jakékoliv auto, takže musíme najít nějaká místa, jako je první nebo druhá zatáčka, ale my tam vyjeli mimo trať. Těžký závod. Nemáme rychlost na to, abychom dojeli na bodech. Tak to je.“

„Byli jsme blízko, obzvlášť když byla trať vlhká, jsme podle mě byli trochu rychlejší. Jak ale trať osychala, tak jsme začali ztrácet, jsou tu ale lidi, kteří jsou vpředu velmi konkurenceschopní, jako třeba Williams, Force India, Toro Rosso...“

„Byli jsme blízko, v závodě nám ale pořád ten kousek chybí. Myslím, že o tomto víkendu je to krok vpřed, v závodě jsme bojovali s Williamsem, Force Indií a Toro Rosso, což je dobrá zpráva,“ dodává Alonso.

Button toho moc udělat nemohl

Jeden z domácích pilotů Button po startu ze 17. pozice přiznal, že po startu z takové pozice na body pomýšlet nemohl.

„Když startujete sedmnáctý, tak to moc nepomůže. Abyste bodovali, musíte se kvalifikovat v top 10 a zůstat tam,“ řekl Button.

„V naší pozici se musíte kvalifikovat v nejlepší desítce a pokusit se tam vydržet, protože my nemáme rychlost na to, abychom získali pozice a dostali se tak do top 10, v tuhle chvíli tam nejsme.“

„Miluju, jak kluci (přes rádio) říkají 'tlač naplno, musíš zůstat maximálně pět sekund za Vettelem', myslím ale, že zapomínají, že on řídí Ferrari! Takže na to není šance.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Hamilton dovršil na Silverstonu vítězný hattrick

15:59 | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
14:51 | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.
14:09 | Binotto potvrdil, že Sainze nejspíše v lednu posadí do dva roky starého vozu. Racing Point podobný test s Vettelem nechystá. Szafnauer uvedl, že nemají možnost jezdit s dva roky starým vozem.
13:52 | Zatím stále oficiálně nevíme, kdy a kde proběhnou předsezónní testy. Vypadá to ale na na Bahrajn a to 5. až 7. března 2021.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10