Neztratili jsme nic ze své rychlosti, řekl Vettel

První místo na startu zítřejšího závodu vybojoval již po sedmé v této sezóně úřadující mistr světa Sebastian Vettel, čímž potvrdil svoji letošní dominanci.
Neztratili jsme nic ze své rychlosti, řekl Vettel

Vyvrátil tak veškeré spekulace o tom, že by pravidlo týkající se zákazu změny mapování motoru mezi kvalifikací a závodem, které FIA zavedla, postihlo Red Bull výrazněji než ostatní konkurenty.

"O tom zákazu se tu hodně mluvilo. Lidé si mysleli, že tím najednou ztratíme na své rychlosti, ale jsem rád, že jsme mohli ukázat, že tomu tak ve skutečnosti není. Kvalifikace proběhla dobře. S každým najetým kilometrem jsem se během závodního víkendu cítil ve voze pohodlněji. Nicméně, i navzdory tomu, že jsme s Markem obsadili první a druhou příčku, očekáváme zítra dlouhý a náročný závod," řekl německý závodník.

Také Mark Webber neskrýval své nadšení z předvedeného výkonu: "Se svým kvalifikačním kolem jsem spokojený. Valencie je známá vysokým počtem zatáček, takže zajet dobré kolo je tu velmi obtížné. Dnes se sice žádné body nepřidělují, i přesto si myslím, že jsme dosáhli dobrého výsledku a už se velmi těšíme na zítřejší závod."

Chválou nešetřil ani šéf týmu Christian Horner: "Oba naši piloti dnes předvedli famózní výkon, za což jim samozřejmě děkuji. Uznání si však zaslouží také ostatní členové týmu, ať již zde na okruhu, nebo doma v továrně v Milton Keynes."

Stejně jako v Kanadě, i zde budou moci jezdci použít systém DRS na dvou rovinkách, což podle Hornera slibuje velmi zajímavý závod.

Další článek: Alonsovy rukavice mají svého vítěze, hrajte o vstupenku do Paddock klubu

9:18 | V 9:30 měl proběhnout start závodu F2, ale otevření boxové uličky pro nájezd na startovní rošt bylo odloženo.
8:17 | V Soči prší a je mokro... uvidíme, jak to dnes dopadne.
19:18 | A Grosjean bude příští rok jezdit v IndyCar za Andrettiho.
18:42 | Lewis Hamilton si stěžuje, že jeho krk není po návratu do vozu zcela v pořádku. Má to být důsledek nehody v Monze.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00