Neztratili jsme nic ze své rychlosti, řekl Vettel

První místo na startu zítřejšího závodu vybojoval již po sedmé v této sezóně úřadující mistr světa Sebastian Vettel, čímž potvrdil svoji letošní dominanci.
Neztratili jsme nic ze své rychlosti, řekl Vettel

Vyvrátil tak veškeré spekulace o tom, že by pravidlo týkající se zákazu změny mapování motoru mezi kvalifikací a závodem, které FIA zavedla, postihlo Red Bull výrazněji než ostatní konkurenty.

"O tom zákazu se tu hodně mluvilo. Lidé si mysleli, že tím najednou ztratíme na své rychlosti, ale jsem rád, že jsme mohli ukázat, že tomu tak ve skutečnosti není. Kvalifikace proběhla dobře. S každým najetým kilometrem jsem se během závodního víkendu cítil ve voze pohodlněji. Nicméně, i navzdory tomu, že jsme s Markem obsadili první a druhou příčku, očekáváme zítra dlouhý a náročný závod," řekl německý závodník.

Také Mark Webber neskrýval své nadšení z předvedeného výkonu: "Se svým kvalifikačním kolem jsem spokojený. Valencie je známá vysokým počtem zatáček, takže zajet dobré kolo je tu velmi obtížné. Dnes se sice žádné body nepřidělují, i přesto si myslím, že jsme dosáhli dobrého výsledku a už se velmi těšíme na zítřejší závod."

Chválou nešetřil ani šéf týmu Christian Horner: "Oba naši piloti dnes předvedli famózní výkon, za což jim samozřejmě děkuji. Uznání si však zaslouží také ostatní členové týmu, ať již zde na okruhu, nebo doma v továrně v Milton Keynes."

Stejně jako v Kanadě, i zde budou moci jezdci použít systém DRS na dvou rovinkách, což podle Hornera slibuje velmi zajímavý závod.

Další článek: Alonsovy rukavice mají svého vítěze, hrajte o vstupenku do Paddock klubu

11:46 | Grosjean: Pokud bych sledoval tento závod doma a jeden z mých přátel měl takovou nehodu, byl bych přesvědčen, že je mrtvý.
22:21 | Reakce jezdců na nehodu Grosjeana v týmových rádií bezprostředně po nehodě... odkaz
21:17 | Proč sledovat GP Sachíru: Russell jede v Mercedesu Aitken debutuje ve Williamsu Fittipaldi debutuje v Haasu Netradiční layout okruhu, kola výrazně pod 1 minutu, očekáváme malé rozdíly v časech. Pojede se později, bude chladněji, podmínky tedy jiné. + finále šampionátu F2!
20:00 | Testů mladých jezdců po GP Abú Dhabí by se mohl zúčastnit také Carlos Sainz s Ferrari.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10