Nezdolný optimista Alonso stále věří, že v závodě stáhne Vettelův náskok

Španěl se v kvalifikaci trápil a odstartuje z osmé pozice. Podruhé v sezoně se na roštu postaví až za týmového kolegu Felipeho Massu.
Nezdolný optimista Alonso stále věří, že v závodě stáhne Vettelův náskok

Fernando Alonso byl v celé kvalifikační hodině očividně nespokojen s chováním vozu a pneumatik. I proto byla jeho ztráta na Vettela ohromná - 1,643 sekundy, což znamenalo devátý nejrychlejší čas. Za osmé místo na startu může děkovat penalizaci Romaina Grosjeana. I přes nepřízeň osudu ale Alonso zůstává namotivovaný. 

"Ano, čekali jsme to. Čekali jsme, že to bude komplikované. V Abú Zabí jsme startovali sedmí, tady osmí, takže pozice si držíme obdobné. Závod je až v neděli, jako vždy. Pořád si myslím, že zítra ztrátu na Sebastiana stáhneme, a to je to hlavní. Startuje z pole position a je opravdu velice rychlý. Závod bude dlouhý, počkejme si, zda se nám podaří využít všech příležitostí, které se mohou naskytnout.

Uvidíme, jak nám vyjde start. Pokud Vettel zvítězí a vyhraje i v Brazílii, bude jasným mistrem. A zaslouženým. Měli jsme co dělat, abychom se dostali do třetí části kvalifikace, přesto jsme nějakým zázrakem stále v boji. Nezbývá nám nic jiného než se držet nadějí. Jak už jsem řekl, z nějakého důvodu mám zkrátka pocit, že zítra bude naše ztráta v šampionátu menší," prohlásil Alonso.

Felipe Massa se s nástrahami Okruhu Amerik popral o něco lépe a na roštu mu bude patřit šesté místo. Podle brazilského pilota budou sudé startovní pozice velkým handicapem.

"Myslím, že rozdíl mezi sudou a lichou pozicí bude zatím největší, jaký jsme dosud viděli. Bude to vážně znát. Ráno jsem si zkusil odstartovat z levé strany, byl jsem pomalejší než na mokru. Hlavní věc, která nás tu tíží, je fakt, že jsou pneumatiky pro takovou trať příliš tvrdé. Zahřívání není hračka. Po výjezdu z garáže je to jako jízda na ledu. Než se pneumatiky dostanou na provozní teplotu, trvá to věčnost. 

Každým kolem se to zlepšuje, pneu získávají přilnavost, a tak nejlepší časy vždy zajíždíte úplně nakonec. Druhá část kvalifikace byla povedenější než třetí, ovšem v té jsem najel více okruhů, což zase více vyhovovalo pneumatikám. V Q3 jsem nezajel úplně čisté kolo. S McLarenem bojujeme o druhé místo v Poháru konstruktérů. Je to pro nás velmi důležité, a tak je naším cílem zítra získat co největší počet bodů.

Fernandova startovní pozice není ideální, ale pokud mu budu moci nějak pomoci, samozřejmě tak učiním," přiznává Felipe Massa.

Další článek: Grosjean ztratí na roštu pět míst

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.