Nezávodím kvůli statistikám, říká Vettel

Sebastian Vettel nijak zvlášť netouží ve zbytku sezóny lámat statistické rekordy, platí to pro celou jeho kariéru ve formuli 1.
Nezávodím kvůli statistikám, říká Vettel

Vettel může po zisku letošního titulu ještě zapsat své jméno do několika statistických tabulek, například může vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství za sezónu, nebo překonat Mansellův rekord v počtu pole position v jedné sezóně.

Německý pilot Red Bullu ale říká, že to není jeho motivací dál závodit. "Řeknu to takhle, zajímám se o tento sport, znám jeho historii a statistiky. Rád občas vidím své jméno někde, ale neurčuji si cíle, co se počtu vítězství týče," uvedl. "Nezávodím kvůli statistikám. Jsem velkým fanouškem tohoto sportu. Miluji formuli 1, je to tak pořád od doby, kdy jsem byl malé dítě, a nezměnilo se to."

To ovšem neznamená, že má Vettel v úmyslu v posledních závodech zvolnit. Pokaždé se bude snažit zvítězit a neustále vidí prostor pro další zlepšování.

"Je těžké říct, v čem přesně se zlepšit. Je mi 24 let a je tu hodně oblastí, kterým musím porozumět, hodně věcí ve voze i mimo něj," přiznal. "Musíte být neustále připraveni se učit, malé kroky můžou udělat rozdíl."

"Když se podívám na Koreu, dokázali jsme tam využít ponaučení z Japonska, tým i já. Byly to drobnosti, ale vyřešili jsme je a odvedli lepší práci. Musíte být takhle otevření a připraveni se učit."

Další článek: GP Koreje: Co v tiskových materiálech nebylo

13. září | Correa zůstává v umělém spánku
13. září | Během prvních dvou dní testů 18palcových pneumatik odjel Sergej Sirotkin v Renaultu 213 kol.
13. září | Tatiana Calderón se zúčastní jednoho dne testů W Series ve Španělsku. O sedačku bojovat nebude, jen se podělí o zkušenosti.
12. září | Alex Peroni byl propuštěn z nemocnice, kde byl hospitalizován po nehodě v Monze v F3

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink 10.30–12.00
2. trénink 14.30–16.00
Sobota 21. září 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10