Nezávodím kvůli statistikám, říká Vettel

Sebastian Vettel nijak zvlášť netouží ve zbytku sezóny lámat statistické rekordy, platí to pro celou jeho kariéru ve formuli 1.
Nezávodím kvůli statistikám, říká Vettel

Vettel může po zisku letošního titulu ještě zapsat své jméno do několika statistických tabulek, například může vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství za sezónu, nebo překonat Mansellův rekord v počtu pole position v jedné sezóně.

Německý pilot Red Bullu ale říká, že to není jeho motivací dál závodit. "Řeknu to takhle, zajímám se o tento sport, znám jeho historii a statistiky. Rád občas vidím své jméno někde, ale neurčuji si cíle, co se počtu vítězství týče," uvedl. "Nezávodím kvůli statistikám. Jsem velkým fanouškem tohoto sportu. Miluji formuli 1, je to tak pořád od doby, kdy jsem byl malé dítě, a nezměnilo se to."

To ovšem neznamená, že má Vettel v úmyslu v posledních závodech zvolnit. Pokaždé se bude snažit zvítězit a neustále vidí prostor pro další zlepšování.

"Je těžké říct, v čem přesně se zlepšit. Je mi 24 let a je tu hodně oblastí, kterým musím porozumět, hodně věcí ve voze i mimo něj," přiznal. "Musíte být neustále připraveni se učit, malé kroky můžou udělat rozdíl."

"Když se podívám na Koreu, dokázali jsme tam využít ponaučení z Japonska, tým i já. Byly to drobnosti, ale vyřešili jsme je a odvedli lepší práci. Musíte být takhle otevření a připraveni se učit."

Diskuze (18) Další článek: GP Koreje: Co v tiskových materiálech nebylo
10:56 | 91. narozeniny dnes slaví Bernie Ecclestone.
10:26 | Ve věku 94 let zemřel včera Milton Guirado Theodoro da Silva, otec Ayrtona Senny. Da Silva je jedno z nejběžnějších příjmení v Brazílii. Ayrton si ho proto změnil na výrazně méně běžné Senna po své matce.
26. října | Jack Aitken pojede ve voze Williamsu v prvním tréninku v Abú Dhabí.
25. října | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".