Nezapomínejme na Vergne, i ten má prý šanci dostat se k Red Bullu

V poslední době se obecně mělo spíše za to, že o místo uvolněné Markem Webberem už soupeří pouze Räikkönen s Ricciardem.
Nezapomínejme na Vergne, i ten má prý šanci dostat se k Red Bullu

V nedávných testech od Red Bullu dostal příležitost Daniel Ricciardo. Zdálo se, že se mělo jednat také o zkoušku, zda mladý Australan zvládne přestup do momentálně nejsilnějšího týmu ve formuli 1. Jean-Éric Vergne, který je Ricciardovým týmovým kolegou v týmu Toro Rosso, by své vlastní šance nezahazoval. Mohlo by se tedy stát, že Red Bull pro příští rok představí dvojici Vettel-Vergne?

"Pořád věřím, že mám šanci. Moc rád bych závodil pro Red Bull. Zatím ale nemá smysl, abych o tom nějak moc přemýšlel. Nijak by mi to nepomohlo. Kolem Daniela se vytvořila velká story. Je to normální. Co se týče příštího roku, nechci se znervózňovat přehnaným přemýšlením, a to ani o tom, jak moc velké šance na sedačku Red Bullu bych mohl mít.

Takové myšlenky způsobují, že ztratíte soustředěnost a energii. Pokouším se tedy soustředit na své letošní působení u Toro Rosso," řekl Vergne pro Autosport.

Vergne může odmítat pesimistické zprávy, podle kterých může na Red Bull zapomenout, ovšem v případě, že by byly pravdivé, fandil by Ricciardovi. A to ze zcela pragmatických důvodů. Angažování Räikkönena by mu nic nepřineslo, neboť s tím se nikdy nepotkal v týmu.

"Pokud se rozhodnou, že to opravdu bude mezi Danielem a Räikkönenem, preferoval bych, aby zvolili Daniela. Bylo by to pro mě vlastně dost dobré, jelikož ho dokážu porazit. Když jsem v letošní sezoně neměl žádné problémy, dařilo se mi ho porážet. Pak by ovšem bylo potřeba správným lidem ukázat, že to nebylo náhodou. 

Letos se potýkám s velkou porcí smůly. Samozřejmě to není vidět, a možná to někdo ani vidět nechce. Lidé chtějí výsledky a o okolnosti je nezajímají, což je pochopitelné. Snad mě v Budapešti problémy opustí a zopakuji výsledky z Monaka a Kanady.

Členové našeho týmu vědí, že jsme mohli odjet daleko více podobných závodů, ovšem potkaly nás potíže a někdy se zkrátka všechno kazilo," posteskl si Vergne. 

Další článek: Ferrari se musí zlepšit, nebo může o Alonsa přijít

14:19 | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.