Nezapomínejme na Vergne, i ten má prý šanci dostat se k Red Bullu

V poslední době se obecně mělo spíše za to, že o místo uvolněné Markem Webberem už soupeří pouze Räikkönen s Ricciardem.
Nezapomínejme na Vergne, i ten má prý šanci dostat se k Red Bullu

V nedávných testech od Red Bullu dostal příležitost Daniel Ricciardo. Zdálo se, že se mělo jednat také o zkoušku, zda mladý Australan zvládne přestup do momentálně nejsilnějšího týmu ve formuli 1. Jean-Éric Vergne, který je Ricciardovým týmovým kolegou v týmu Toro Rosso, by své vlastní šance nezahazoval. Mohlo by se tedy stát, že Red Bull pro příští rok představí dvojici Vettel-Vergne?

"Pořád věřím, že mám šanci. Moc rád bych závodil pro Red Bull. Zatím ale nemá smysl, abych o tom nějak moc přemýšlel. Nijak by mi to nepomohlo. Kolem Daniela se vytvořila velká story. Je to normální. Co se týče příštího roku, nechci se znervózňovat přehnaným přemýšlením, a to ani o tom, jak moc velké šance na sedačku Red Bullu bych mohl mít.

Takové myšlenky způsobují, že ztratíte soustředěnost a energii. Pokouším se tedy soustředit na své letošní působení u Toro Rosso," řekl Vergne pro Autosport.

Vergne může odmítat pesimistické zprávy, podle kterých může na Red Bull zapomenout, ovšem v případě, že by byly pravdivé, fandil by Ricciardovi. A to ze zcela pragmatických důvodů. Angažování Räikkönena by mu nic nepřineslo, neboť s tím se nikdy nepotkal v týmu.

"Pokud se rozhodnou, že to opravdu bude mezi Danielem a Räikkönenem, preferoval bych, aby zvolili Daniela. Bylo by to pro mě vlastně dost dobré, jelikož ho dokážu porazit. Když jsem v letošní sezoně neměl žádné problémy, dařilo se mi ho porážet. Pak by ovšem bylo potřeba správným lidem ukázat, že to nebylo náhodou. 

Letos se potýkám s velkou porcí smůly. Samozřejmě to není vidět, a možná to někdo ani vidět nechce. Lidé chtějí výsledky a o okolnosti je nezajímají, což je pochopitelné. Snad mě v Budapešti problémy opustí a zopakuji výsledky z Monaka a Kanady.

Členové našeho týmu vědí, že jsme mohli odjet daleko více podobných závodů, ovšem potkaly nás potíže a někdy se zkrátka všechno kazilo," posteskl si Vergne. 

Další článek: Ferrari se musí zlepšit, nebo může o Alonsa přijít

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00