Neweymu se nelíbí, jak jeho konkurenti dobrovolně omezují pravidla

Šéfdesignér Red Bullu Adrian Newey se pozastavil nad tím, jak jeho protějšci z ostatních týmů dobrovolně hlasují pro čím dál restriktivnější technická pravidla.
Neweymu se nelíbí, jak jeho konkurenti dobrovolně omezují pravidla

Newey říká dlouhodobě, že pravidla nechávají inženýrům čím dál menší prostor, čímž se formule 1 stává po technické stránce méně zajímavá. "Myslím, že by formule 1 měla přemýšlet o svém fungování," řekl pro Auto Motor und Sport.

"Musíme dbát na to, aby pravidla nebrzdila kreativitu. Na formuli 1 jsou hezké souboje muže proti muži a stroje proti stroji. Je tu něco pro každého. Čím striktnější budou pravidla, tím rychleji se z nás stane něco jako GP1, kde budou všechna auta v podstatě stejná a rozdíl budou dělat jen jezdci a motory."

"To se může stát v roce 2014. Chceme to? Doposud žádné závody s unifikovanými vozy nebyly úspěšné."

Neweyho tento trend mrzí o to víc, že mu ochotně napomáhají techničtí ředitelé ostatních stájí.

"Jsem opravdu překvapen tím, jak mí kolegové během schůzí Technické pracovní skupiny prosazují ještě více omezující pravidla. Je to jako nechat krůty hlasovat o Vánocích," dodal.

Podle šéfdesignéra Red Bullu by byly řešením rozpočtové stropy a volná pravidla. Kreativita by tak omezená nebyla a každý by dělal, co by uměl v rámci jednotného finančního omezení.

Další článek: Alonso chce méně závodů, dvacet je moc

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00