Neweyho si udržíme podmínkami, ne smlouvou, míní Horner

Čelit riziku, že ztratí šéfdesignéra Adriana Neweyho, chce šéf týmu Christian Horner tím, že mu bude i nadále vytvářet podmínky, ve kterých se cítí dobře.
Neweyho si udržíme podmínkami, ne smlouvou, míní Horner

Newey občas má chuť utéct ze svého týmu formule 1, vyprávět by o tom mohl McLaren. A to nejen ke konkurenci, ale případně k závodním lodím, které zůstávají další výzvou, kterou by si chtěl jednou vyzkoušet.

Red Bull ale dobře ví, že je jeho šéfdesignér klíčový, takže dělá vše pro to, aby si ho udržel a neztratil jako například šéfa aerodynamiky a jeho zástupce, kteří odejdou k McLarenu.

"Pokud se lidem nespolupracuje dobře, nebo netouží tu být, tak je to stejné jako se vším a smlouva nemá cenu ani papíru, na kterém je napsaná," komentoval Horner pro Autosport.

"Adrian se cítí v prostředí u Red Bullu velmi dobře. Užívá si práci v týmu, tým samozřejmě rád pracuje s ním a myslím, že to takhle bude ještě nějakou dobu pokračovat."

"Pořád má obrovskou motivaci, pořád je velmi soutěživý a stále je relativně mladý, od důchodového věku je daleko. A myslím, že těžko bude hledat jinou výzvu, která pro něj bude takovým stimulem jako formule 1."

Newey obvykle nejvíce vyniká při změnách pravidel, kdy je prostor pro kreativitu největší, a takové období znovu nastává. Proto podle Hornera nebude chtít odejít, ani k závodním lodím.

"Je to něco, co může dělat někdy daleko v budoucnosti, ale užívá si a je zabraný do toho, co dělá teď. Je na vrcholu své kariéry," dodal.

Další článek: Bolest je moc velká, říká oficiálně Räikkönen

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.