Newey Red Bullu neuteče, věří Horner

Christian Horner popřel spekulace o možném přestupu technického ředitele týmu Red Bull Adriana Neweye ke konkurečnímu Ferrari.
Newey Red Bullu neuteče, věří Horner

Italská stáj po neúspěšném vstupu do letošní sezóny prochází postupnou restrukturalizací, kterou vede nový šéf Marco Mattiacci. Newey by však podle Hornera její součástí být neměl, už proto, že podle svých slov pro stáj z Milton Keynesu chová „otcovské city”.

„Už to tak chodí prakticky každý rok, že se spekuluje o jeho budoucnosti,” řekl Horner. „On ale vždycky velmi jasně vyjadřoval své city směrem k týmu, ten otcovský cit, který k Red Bullu chová.

Je s námi od začátku a je daleko větší součástí tohoto týmu, než jakou byl kdekoliv jinde. Užívá si to prostředí, ve kterém pracuje, takže bych řekl, že ta spekulace je pouze spekulací.

Bylo by ale pochopitelné, kdyby se po něm Ferrari poohlíželo.”

Sám prezident Ferrari Luca di Montezemolo však během své návštěvě při Velké ceně Španělska popřel věrohodnost spekulací spojujících Neweye nebo bývalého šéfa Mercedesu Rosse Brawna s jeho týmem.

Další článek: DTM: V deštivém Oscherslebenu vyhrál Vietoris na Mercedesu

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen