Newey Red Bullu neuteče, věří Horner

Christian Horner popřel spekulace o možném přestupu technického ředitele týmu Red Bull Adriana Neweye ke konkurečnímu Ferrari.
Newey Red Bullu neuteče, věří Horner

Italská stáj po neúspěšném vstupu do letošní sezóny prochází postupnou restrukturalizací, kterou vede nový šéf Marco Mattiacci. Newey by však podle Hornera její součástí být neměl, už proto, že podle svých slov pro stáj z Milton Keynesu chová „otcovské city”.

„Už to tak chodí prakticky každý rok, že se spekuluje o jeho budoucnosti,” řekl Horner. „On ale vždycky velmi jasně vyjadřoval své city směrem k týmu, ten otcovský cit, který k Red Bullu chová.

Je s námi od začátku a je daleko větší součástí tohoto týmu, než jakou byl kdekoliv jinde. Užívá si to prostředí, ve kterém pracuje, takže bych řekl, že ta spekulace je pouze spekulací.

Bylo by ale pochopitelné, kdyby se po něm Ferrari poohlíželo.”

Sám prezident Ferrari Luca di Montezemolo však během své návštěvě při Velké ceně Španělska popřel věrohodnost spekulací spojujících Neweye nebo bývalého šéfa Mercedesu Rosse Brawna s jeho týmem.

Další článek: DTM: V deštivém Oscherslebenu vyhrál Vietoris na Mercedesu

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10