Newey: Red Bull si nechá motory Renault, nemá na vybranou

Red Bull svého dodavatele motorů neopustí, protože nemá kam jinam jít. Říká to alespoň Adrian Newey, který tak přispěl k věčné debatě na toto téma.

„Ke komu bychom měli jít? McLaren nám zabránil dohodnout se s Mercedesem, takže zbývá jenom Ferrari. U něj se ale sami sebe musíme ptát: Pokud bychom je poráželi, dávali by nám pořád ty stejné motory, jako mají sami?“ vysvětlil technický ředitel Red Bullu pro Sport Bild.

Podle něj zůstane jeho tým u Renaultu i příští sezonu. Zároveň ale zmínil své obavy, že by mohl Renault své dodavatelství vzdát. Francouzská automobilka dlouhodobě ztrácí kolem třiceti koní výkonu na konkurenci. Motory ve formuli 1 jsou zamrazené a úpravy si musí týmy vzájemně povolit. Renault se souhlasu soupeřů dožaduje marně. A Newey varuje, že by ho to mohlo úplně omrzet.

„Kvůli zamrazení motorů je teď mezi námi a Ferrari s Mercedesem mezera. Pokud Renaultu nedovolí, aby se na ně dotáhl, umím si představit, že by se jako výrobce motorů chtěl stáhnout,“ řekl.

Red Bull se chtěl od Renaultu přesunout k Mercedesu už od letoška. Jak se ale nedávno ukázalo, jejich dohodu zablokoval McLaren, který má jako přední zákazník Mercedesu právo veta. Jeho smlouva přitom potrvá až do roku 2015.

Další článek: Šéf českého týmu Salaquarda vykázán ze závodního okruhu

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.