Newey: Příští rok Red Bullu pomůže letos vybudovaná sebedůvěra

Tým by se měl udržet na špičce.
Pro tým Red Bull Racing byla sezóna 2009 nejúspěšnější v historii a podle konstruktéra Adriana Neweyho je kromě letošních výsledků důležitá také sebedůvěra, kterou si tým vybudoval.

V Milton Keynes díky uplynulé sezóně nepochybují, že se můžou znovu postavit nejen Mercedesu, ale také tradičním top stájím.

"Jak všichni víme, motorsport se meziročně nemusí vyvíjet logicky. Tak prostý není," řekl Newey pro Autosport. "McLaren a Ferrari se určitě vrátí z úrovně, která byla z jejich pohledu podprůměrná. Brawn/Mercedes bude určitě znovu těžký soupeř a přidají se další týmy."

"Takže to nikdy není jednoduché. Ale myslím, že náš tým teď má vybudovanou skutečnou sebedůvěru. Pokračujeme ve vývoji infrastruktury a to nám snad pomůže ke slušným výsledkům."

Red Bull sice letos bojoval o oba tituly, ale ani v jednom případě neuspěl. Přesto však není nespokojený, ve srovnání s minulostí poskočil výrazně vpřed.

"Celkově je určitě snadné být frustrován," uvedl Newey. "Motorsport je plný ´kdyby´ a ´ale´, nicméně skutečnost je taková, že kdybyste nám před dvanácti měsíci řekli, že vyhrajeme šest závodů a skončíme druzí v šampionátu, určitě bychom to brali všemi deseti."

"Takže nemůžeme být zklamaní. Pro tým to byl fantastický rok. Nakonec nám prostě došel čas v druhé polovině sezóny. Měli jsme dobrý vůz, ale došly nám závody. Týmy, které přišly s dvojitými difuzory, si vytvořily náskok a já jim přeju hodně štěstí. Taková je podstata formule 1."
Další článek: Toro Rosso představí nový monopost na konci ledna ve Valencii

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.